پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸

تداوم آموزش مجازی و برنامه ریزی دروس عملی و برخی گروه های کارآموزی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

آموزش

باتوجه به روند صعودی بیماری کرونا و افزایش تعداد موارد ابتلا و بستری، کارآموزی کلیه دانشجویان در تمامی مقاطع به جز کارورزی دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی (اینترنها) و دانشجویان سال آخر رشته های تحصیلی که در حال گذراندن کارآموزی هستند تعطیل اعلام شد.

به گزارش مفدا_زاهدان، دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفتگو با خبرنگار مفدا زاهدان، از تمدید تعطیلی یک ماهه دروس عملی و برخی گروه های کارآموزی در دانشگاه خبر داد.

به گفته دکتر طباطبایی با توجه به روند صعودی بیماری کرونا و به منظور جلوگیری از ابتلا دانشجویان به این بیماری و بر اساس بخشنامه صادره از سوی معاونت کل آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، در شورای آموزشی دانشگاه تصمیم گرفته شد تمام کار آموزی های جدید تمام رشته ها تا اطلاع ثانوی لغو بوده بجز ترم های پایانی( ترم ۷و۸ رشته های کارشناسی و ترم ۱۱و۱۲ رشته های دندانپزشکی) و ادامه کارآموزی های از قبل شروع شده تا پایان روتیشن مربوطه  بلامانع است.

وی در ادامه بیان کرد: برگزاری کلاسهای تئوری با تعدادبالای ۱۰ نفر ممنوع بوده و  به تداوم آموزش دانشجویان در بستر فضای مجازی تاکید کرد.

دکتر طباطبایی همچنین بیان کرد: کلیه گروههای دستیاری و کارورزی پزشکی و دندانپزشکی طبق برنامه گروههای آموزشی مربوطه ملزم به حضور در بخش ها می باشند و حضور استاژرها و کارآموزان پزشکی و دندانپزشکی در بخش ها بصورتی برنامه ریزی گردد که همراه هر یک از اساتید فقط ۵ نفر بر بالین بیمار باشند.

 معاون آموزشی در پایان تاکیدکرد:

حضور اینترنهای پزشکی تا اطلاع ثانوی بصورت کشیک در تمام شیفتهابرنامه ریزی شود.

همچنین هرگونه تغییر در روند فعلی آموزش دانشگاه متعاقبا از طریق همین کانال به دانشجویان اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.