پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴

با حضور دبیران شورای صنفی دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاه صورت گرفت؛

احکام اعضای پنجمین دوره شورای صنفی دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاه اعطا گردید

جلسه صنفی تبریز

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تبریک به دانشجویان منتخب شورای صنفی در دوره جدید، اظهار کرد: اعضای منتخب شورای صنفی دانشجویان توانسته اند رای و نظر دانشجویان را به خود جلب کنند و این اعتماد دانشجویان به نفرات منتخب، پتاسیل بزرگی است که که اعضای شورای صنفی دانشجویان در دوره جدید می توانند با بهره گیری از آن در ارائه خدمات به دانشجویان فعالیت کنند. 

به گزارش مفدا تبریز، جلسه دبیران پنجمین دوره شورای صنفی دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیر امور دانشجویی دانشگاه در سالن کنفرانس معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در روز چهارشنبه، ۲ تیر ماه جاری، برگزار شد. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تبریک به دانشجویان منتخب شورای صنفی در دوره جدید، اظهار کرد: اعضای منتخب شورای صنفی دانشجویان توانسته اند رای و نظر دانشجویان را به خود جلب کنند و این اعتماد دانشجویان به نفرات منتخب، پتاسیل بزرگی است که که اعضای شورای صنفی دانشجویان در دوره جدید می توانند با بهره گیری از آن در ارائه خدمات به دانشجویان فعالیت کنند. 

دکتر مهدی نظری با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی و دانشجویی از زمان شکل گیری شورای صنفی تا امروز، همواره حامی و پشتیبان حضور و فعالیت های شورای صنفی دانشجویان بوده است. 

وی با بیان اینکه نقش شورای صنفی دانشحویان در موفقیت های معاونت فرهنگی و دانشجویی قابل چشم پوشی نیست، افزود: با حضور و فعالیت شورای صنفی دانشجویان زمینه استفاده از توانمندی ها و نظرات دانشجویان در اداره مطلوب دانشگاه فراهم شده است. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ادامه سخنانش به مشارکت گسترده دانشجویان در انتخابات اخیر شورای صنفی دانشجویان اشاره کرد و گفت: رعایت چارچوب های قانونی، تعامل با مسئولان دانشگاه و پرهیز از جناح بندی در موفقیت شورای صنفی دانشجویان راهگشا است. 

در این جلسه، مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: علاقه مند بودیم پس از برگزاری انتخابات شورای صنفی، میزبان همه منتخبان جدید باشیم؛ اما به سبب شرایط کرونایی امکان آن فراهم نشد و جلسه امروز با حضور دبیران شورای صنفی دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاهی به نیابت از همه اعضای جدید شورای صنفی برگزار می گردد. 

دکتر غلامعلی دهقانی، هدف از برگزاری جلسه حاضر را آشنایی با دبیران جدید شورای صنفی دانشکده ها و خوابگاه ها معرفی کرد و ادامه داد: در این جلسه، احکام همه اعضای جدید شورای صنفی دانشجویان به دبیران واحدهای مختلف دانشگاهی اعطا می گردد تا شاهد فعالیت های بیش از پیش دانشجویان در شورای صنفی دانشجویان باشیم. 

وی با اشاره به اینکه کمیته نظارت و اجرایی انتخابات پنجمین دوره شورای صنفی دانشجویان هموراه عدالت محوری را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده بودند، افزود: صیانت از آرای دانشجویان و پرهیز از هر گونه حاشیه، دغدغه تمامی مسئولان درگیر در انتخابات اخیر بود. 

مدیر امور دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه به سبب شرایط کرونایی، انتخابات شورای صنفی دانشجویان به صورت مجازی در سامانه فرادید برگزار گردید، اظهار کرد: تمهیدات لازم برای افزایش امنیت انتخابات به صورت مجازی پیش بینی شده بود و انتخابات در صحت و سلامت برگزار شد. 

دکتر دهقانی به مشارکت گسترده دانشجویان در این دوره از انتخابات شورای صنفی دانشجویان نسبت به دوره های قبل اشاره کرد و ادامه داد: مشارکت دانشجویان در انتخابات نشانگر آشنایی دانشجویان با فلسفه شکل گیری و فعالیت شورای صنفی هستیم و شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی تبریز توانسته است نهادینه شود. 

وی در ادامه سخنانش به ارائه آماری از میزان مشارکت دانشجویان در واحدهای مختلف دانشگاه پرداخت و افزود: در انتخابات اخیر، هشت هزار و ۵۰۰ دانشجو واجد حق رای بودند که دو هزار و ۵۰۰ دانشجو در این انتخابات شرکت کردند که بالاترین میزان مشارکت دانشجویان در دانشکده پزشکی بود. 

مدیر امور دانشجویی دانشگاه، انتقاد را حق دانشجویان دانست و اظهار کرد: رعایت احترام و ادب، تعامل و ارتباط سازنده می تواند در فراهم آوردن شرایط مطلوب برای بهبود امور را فراهم کند. 

دکتر دهقانی با اعلام اینکه مسئولان دانشگاه، شرایط و زمینه های فعالیت های دانشجویان در شورای صنفی را فراهم می آورند، ادامه داد: از دانشجویان نیز انتظار داریم در چارچوب قانون فعالیت کنند تا شاهد تاثیرگذاری بیشتر در بهبود امور دانشجویان و دانشگاه باشیم. 

بر اساس این گزارش، بخش پایانی این مراسم به اعطای احکام اعضای پنجمین دوره شورای صنفی دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به دبیران واحدهای مختلف دانشگاهی اختصاص یافته بود که با اهدای شاخه گل و هدیه ای همراه بود. 

گفتنی است در جلسه دبیران پنجمین دوره شورای صنفی دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاه علوم پزشکی تبریز، هادی صادق زاده، دبیر شورای صنفی دانشجویان دستیاری و Ph.D، محمد میانجی، دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشکده پزشکی، امید گنجی، دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشکده، دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشکده داروسازی، الناز لاله زاری، دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشکده پرستاری و مامائی، آیلین جمالی، دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشکده دندان پزشکی، رضا باقرزاده، دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشکده توانبخشی، سیدمرتضی سیدشوری، دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشکده تغذیه، علیرضا محسنی دیبا، دبیر شورای صنفی دانشجویان خوابگاه گلستان، و جاوید شاه محمدپور، دبیر شورای صنفی دانشجویان خوابگاه بوستان، حضور داشتند و به بیان دیدگاه های خویش پرداختند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.