دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰

در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایلام انجام شد؛

جلسه طرح انطباق امور اداری و پزشکی با موازین شرعی

246

جلسه طرح انطباق امور اداری و پزشکی با موازین شرعی با حضور رییس دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاونین، مدیران ستادی، کارشناسان مربوطه و سایر اعضاء این جلسات در دفتر ریاست محترم دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا ایلام، در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک دهه کرامت و حضور گسترده و حداکثری مردم در انتخابات ۲۸ خردادماه؛ با اشاره به این‌که مردم شریف ایران اسلامی پیروز واقعی این انتخابات بودند، اظهار داشت: مردم با حضور حداکثری و حماسی خود در انتخابات، فضای همدلی و وحدت ملی و همچنین عظمت و اقتدار ایران اسلامی را به دنیا نشان دادند.

دکتر محمد کریمیان ادامه داد: همکاران ما در حوزه بهداشت در ایام تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و روز انتخابات با نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مردم اطمینان خاطر دادند که بدون دغدغه و اضطراب و نگرانی از شیوع بیماری کرونا؛ مشارکت خود را در انتخابات به نمایش بگذارند.

وی با اشاره به این‌که اجرا و تحقق طرح‌ انطباق در سطح دانشگاه مستلزم رعایت اخلاق حرفه‌ای است، افزود: اگر اخلاق حرفه‌ای به معنا و مفهوم واقعی خود در سیستم رعایت شود، مشکل و چالشی فراروی تحقق اهداف و برنامه‌های این طرح وجود نخواهد داشت.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه نیز ضمن تبریک دهه کرامت، ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و حماسه حضور مردم در انتخابات ۲۸ خردادماه و آرزوی توفیق و سعادت و عمل به وعده‌ها و شعارهای رئیس‌جمهور منتخب، از زحمات و تلاش‌های کادر بهداشت و درمان در دوران کرونا و ایام تبلیغات و روز انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تقدیر و تشکر کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر هاشمی در خصوص اجرای طرح انطباق در سیستم اداری خاطرنشان کرد: هر کاری نیازمند چند مؤلفه است که شامل اعتقاد، شرح وظایف، پشتیبانی و رصد تا حصول نتیجه است و بحث انطباق هم مستثنی از این مؤلفه‌ها نخواهد بود.

وی ابراز داشت: با توجه به گستردگی کار و مصوبه مجلس شورای اسلامی و واقعیت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اعتقادی؛ باید مدیران هم نسبت‌ به اصل طرح انطباق اعتقاد داشته باشند و هم عزم و اراده در اجرا، تطبیق درست آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و فضای میدانی، پشتیبانی از تلاش و اهتمام نیروهای مجری طرح انطباق امور اداری داشته باشند.

حجت‌الاسلام هاشمی تصریح کرد: البته طرح انطباق را در سه سطح می‌توان مورد ملاحظه قرار داد که بخشی از آن به دلیل کمبود امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی متخصص به قدر نیاز امکان‌پذیر نیست و بخشی دیگر از آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های این طرح شاید با سختی و با توجه به مقدورات امکان‌پذیر باشد و بخشی هم کاملاً قابل‌اجرا و پیگیری و ارزیابی است که امیدواریم همه مدیران نسبت‌ به اجرای این طرح که دربرگیرنده حقوق همگان و رعایت حریم و حرمت و کرامت گیرندگان خدمت و اعتلای اداری می‌باشد، به نحو احسن به وظایف عمل نمایند.

همچنین در ادامه این جلسه معاونین، مدیران و کارشناسان به تشریح دیدگاه‌ها و نظرات خود در رابطه با اهمیت اجرای طرح انطباق و تاثیر آن در ارتقاء سطح خدمات سازمانی و رعایت موازین شرعی پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.