دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹

طبق رتبه‌بندی تایمز دانشگاه‌های کشورهای آسیایی؛

دانشگاه علوم پزشکی کرمان، در رتبه‌بندی تایمز دانشگاه‌های کشورهای آسیایی قرار گرفت

رتبه بندی تایمز

نتایج رتبه‌بندی تایمز دانشگاه‌های کشورهای آسیایی سال ۲۰۲۱ منتشر شد و دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای نخستین بار توانست رتبه  ۲۵۱-۳۰۰ را کسب نماید.

به گزارش مفدا کرمان، نتایج رتبه‌بندی تایمز دانشگاه‌های کشورهای آسیایی سال ۲۰۲۱ منتشر شد و دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای نخستین بار ضمن ورود به این نظام رتبه‌بندی توانست رتبه  ۲۵۱-۳۰۰ را کسب نماید.
دکتر علی سادات‌موسوی مدیر اطلاع‌رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه ضمن تبریک این موفقیت به عموم دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی کرمان و تشکر از تلاش و پشتکار همکاران واحد وبومتریکس معاونت پژوهشی دانشگاه گفت:
رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های دنیا برای درکی بهتر از وضعیت دانشگاه‌ها در سراسر دنیا ارائه می‌شود و به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارند کمکی قابل‌توجه می‌نماید. پایگاه رتبه‌بندی تایمز نیز یکی از نظام‌های رتبه‌بندی معتبر در سطح بین‌المللی است که در ۲۰۱۳ میلادی برای اولین بار رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی را در کنار رتبه‌بندی‌های بین‌المللی خود انجام داد. در گزارش اخیر رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی سال ۲۰۲۱ از ایران تعداد ۴۷ دانشگاه حضورداشته‌اند.

وی ادامه داد: رتبه‌بندی آسیایی تایمز در سال ۲۰۲۱، تعداد ۵۵۱ دانشگاه را از ۳۰ کشور در بردارد. در این رتبه‌بندی دانشگاه‌های Tsinghua University و Peking University از کشور چین مانند سال گذشته رتبه‌های اول و دوم را در بین دانشگاه‌های آسیایی به خود اختصاص داده‌اند و این برای دومین سال متوالی است که دو دانشگاه از چین در صدر جدول این رتبه‌بندی دیده می‌شود و باز مانند سال گذشته دانشگاه‌های NUS (National University of Singapore) سنگاپور و (UHK (University of Hong Kong  از هنگ‌کنگ به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را دارند. همانند سال‌های گذشته، کشور ژاپن با ۱۱۶ دانشگاه بیشترین تعداد دانشگاه را در این رتبه‌بندی دارد و بهترین دانشگاه آن University of Tokyo با رتبه ۶ می‌باشد.


در رتبه‌بندی سال ۲۰۲۱ دانشگاه علوم پزشکی کرمان، علوم پزشکی کردستان، دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاه لرستان، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، دانشگاه اراک، دانشگاه رازی، دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه سیستان و بلوچستان در این رتبه‌بندی حضور یافته‌اند که در سال گذشته نبوده‌اند.
مدیر اطلاع‌رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه افزودند: روش‌شناسی این رتبه‌بندی همانند روش‌شناسی رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌هاست که از ۱۳ شاخص (شکل ذیل) در قالب ۵ معیار آموزش (۲۵ درصد)، پژوهش (۳۰ درصد)، استنادات (۳۰ درصد)، درآمد صنعتی (۵/۷ درصد) و وجهه بین‌المللی (۵/۷ درصد) بهره جسته است.

دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این رتبه‌بندی در بازه ۲۵۱-۳۰۰ رتبه‌بندی تایمز دانشگاه‌های کشورهای آسیایی در کنار دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان، علوم پزشکی شیراز، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه صنعتی شاهرود و ... قرار دارد.

دکتر سادات‌موسوی در پایان ابراز امیدواری کرد که با تلاش و پشتکار بیشتر در آینده‌ای نزدیک شاهد ارتقاء رتبه دانشگاه و حضور در جمع برترین دانشگاه‌های آسیا باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.