جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۵

کارگاه کار با نرم افزار کمتازیا

کارگاه کار با نرم افزار کمتازیا

کارگاه کار با نرم افزار کمتازیا روز چهارشنبه مورخ ۲۶ خرداد ماه ۱۴۰۰ با تدریس سرکارخانم دکتر مقبلی، در مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان برای دانشجویان عضو انجمن علمی علوم آزمایشگاهی به صورت رایگان برگزار گردید.

به گزارش مفدا وارستگان، روز چهارشنبه مورخ ۲۶ خرداد ماه ۱۴۰۰ کارگاه کار با نرم افزار کمتازیا با تدریس سرکارخانم دکتر مقبلی، از ساعت ۱۴:۴۵ الی ۱۶ در مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان برای دانشجویان عضو انجمن علمی علوم آزمایشگاهی به صورت رایگان برگزار گردید.
در ابتدا دانشجویان شرکت کننده در کارگاه، با محیط نرم افزار، قابلیت ها و کاربرد های ویژه آن به صورت تئوری آشنا گردیده و در ادامه کارگاه با تدریس گام به گام نحوه ی تهیه ی یک ویدیو کلیپ منحصر به فرد توسط استاد ارجمند، سرکارخانم دکتر مقبلی، و همچنین اجرای مراحل تدریس شده توسط دانشجویان همراه بود.کمتازیا که برخی از منابع آن‌را به صورت کامتاسیا نیز می‌نویسند، یک بسته نرم‌افزاری است که شرکت «TechSmith»، نسخه اولیه آن‌را در سال 2002 ارائه داد. این نرم‌افزار جهت ساخت ویدیو آموزشی و ارائه درس‌گفتارها از طریق ضبط صفحه نمایش توسعه پیدا کرده است. همچنین، به کمک این نرم‌افزار می‌توان به طور کامل اسلایدهای ارائه شده در  پاورپوینت را فیلم‌برداری کرد.
در پایان دانشجویان عضو انجمن که در کارگاه نامبرده شرکت نمودند، به صورت کامل و جامع با تمام مراحل تهیه ی ساخت یک ویدیو کلیپ منحصر به فرد آشنا شدند.
شایان ذکر است که شرکت در کارگاه های مهارتی و نیز علمی با تخفیف قابل توجه و حتی رایگان، مانند کارگاه آموزش تهیه ی کلیپ با نرم افزار کمتازیا، یکی از محاسن و نقاط قوت عضویت فعال در انجمن علمی علوم آزمایشگاهی محسوب میگردد.که نوید محقق شدن این مهم، یکی از دستور امور انجمن علمی محسوب گردیده بود.
گزارشگر:نسترن قربانیان