پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸

ارتقاء جایگاه کشوری و جهانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نظام‌های مختلف رده بندی علمی، بستری برای رشد سلامت جامعه است

ارتقاء جایگاه کشوری و جهانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نظام‌های مختلف رده بندی علمی، بستری برای رشد سلامت جامعه است

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: کسب رتبه‌های برتر علمی و ارتقاء جایگاه کشوری و جهانی دانشگاه در نظام های مختلف رده بندی علمی بستری برای رشد سلامت جامعه و حاصل تلاش فرهیختگان و اعضای هیأت علمی در تمام حوزه های دانشگاه است.

 به گزارش مفدا،دکتر افشین ملکی مهمترین دستاوردهای دانشگاه در حوزه پژوهشی طی دو سال گذشته تاکنون را عنوان کرد.

وی کسب رتبه اول در حوزه پژوهشی در جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی در میان دانشگاه های تیپ ۳ کشور که نشان از رشد حداکثری دانشگاه در حوزه پژوهش است را از جمله دستاوردهای این معاونت در بازه زمانی مذکور برشمرد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان همچنین به کسب رتبه اول کشوری و رتبه ۳۰۱ تا ۳۵۰ جهانی در نظام رتبه بندی تایمز در سال ۲۰۲۰ گریزی زد و بیان کرد: این دستاورد حاصل تلاش فرهیختگان و اعضای هیأت علمی در تمام حوزه های دانشگاه است.

دکتر ملکی خاطرنشان کرد: کسب رتبه ۱۷ در حوزه پژوهشی توسط دانشگاه علوم پزشکی کردستان در میان کل دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از دیگر افتخارات و نشانه توانمندی اساتید و دانشجویان دانشگاه در حوزه تحقیقات و فناوری است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، همچنین کسب رتبه اول کشوری و رتبه ۴۵ توسط دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان در میان ۵۵۱ دانشگاه آسیایی از ۳۰ کشور در رتبه بندی تایمز  ۲۰۲۱ را از دیگر دستاوردهای دانشگاه نام‌برد.

دکتر ملکی، به تصویب قطعی مرکز تحقیقات گوارش و کبد، ارتقای علمی سطح مجلات دانشگاه، عضویت دانشگاه در سامانه تحقیقات و نوآوری اتحادیه اروپا و اخذ مجوز راه اندازی کانون پتنت به عنوان بخش دیگری از دستاوردهای حوزه پژوهشی اشاره نمود و افزود: امید است دستاوردهای دانشگاه در چند سال گذشته در حوزه پژوهشی بتواند بستری برای گسترش فعالیت های تحقیقاتی و آموزشی بین المللی و ارتقای دانشگاه در این حوزه باشد.

وی در پایان ضمن تشکر از تلاش پرسنل دانشگاه‌ در تمامی معاونت ها تصریح کرد: هدف نهایی از هر گونه پژوهش و فناوری در دانشگاه های علوم پزشکی باید ارتقای سلامت جامعه باشد و معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این راستا تمام تلاش خود را خواهد نمود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.