دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶

برگزاری کمپین اهدای سلول های بنیادی خونساز در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

سلول های بنیادی تبریز

کمپین اهدای سلول های بنیادی خونساز که به همت دانشجویان داوطلب، دفتر منتورینگ دانشجویی دانشکده پزشکی تبریز و شورای صنفی دانشجویان دانشکده پزشکی تبریز و تحت نظر معاون آموزشی دوره پزشکی عمومی دانشکده،دکتر سیما شاه محمدی فرید شکل گرفته بود، از تاریخ ۱۸ خرداد شروع به فعالیت کرد. 

به گزارش مفدا تبریز، کمپین اهدای سلول های بنیادی خونساز از طریق اهدای ۵ سی سی (معادل یک نمونه آزمایش چک آپ) به مناسبت چهلمین روز درگذشت و سالروز تولد مرحوم دکتر امین عبدی راد در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
بر اساس این گزارش، کمپین اهدای سلول های بنیادی خونساز که به همت دانشجویان داوطلب، دفتر منتورینگ دانشجویی دانشکده پزشکی تبریز و شورای صنفی دانشجویان دانشکده پزشکی تبریز و تحت نظر معاون آموزشی دوره پزشکی عمومی دانشکده، دکتر سیما شاه محمدی فرید شکل گرفته بود، از تاریخ ۱۸ خرداد شروع به فعالیت کرد. 


اهمیت روزافزون حجم بانک خون سبب شد تا دانشجویان علوم پزشکی تبریز طی همفکری های انجام شده با مسئولین مربوطه تصمیم به برگزاری این کمپین همزمان با بزرگداشت چهلمین روز درگذشت آن مرحوم بگیرند تا هم قدمی هرچند کوچک در جهت توسعه بانک اهداکنندگان سلول بنیادی کشور برداشته شود و نیز مرحمی باشد بر دل داغ دیدگان و از طرفی دیگر آسمانی شدن آن مرحوم نیز ذات خیرخواه و نجات بخش دکتر امین عبدی راد را همچنان که در تمام طول عمر وی متجلی بود انعکاس دهد.

داوطلبان اهداکننده با مرجعه به آدرس اینترنی اعلام شده و تکمیل فرم مربوطه ثبت نام  و با مراجعه به محل نمونه گیری واقع در تالار شایانمهر دانشکده پزشکی اقدام به اهدا نمونه خون می‌کردند.

همچنین در تاریخ ۱۹خرداد مصادف با روز تولد دکتر امین عبدی راد گردهمایی بزرگداشت چهلمین روز درگذشت دکتر امین عبدی عبدی راد در تالار شایانمهر، با حضور خانواده و دوستان آن مرحوم برگزار گردید. این مراسم با عرض تسلیت دکتر طاهراقدم، رئیس  دانشکده پزشکی، دکتر سیما شاه محمدی فرید، مسئول کمپین، آغاز و با سخنرانی پدر مرحوم و عرض تسلیت چندی از دوستان ادامه پیدا کرد و به پایان رسید.
این مراسم با حضور اساتید دانشکده  پزشکی، دکتر علیرضا فرنام،دکتر فاطمه رنجبر، دکتر حجت پورفتحی،دکتر فاطمه عباسعلیزاده، دکتر مهستی علیزاده، دکتر سیدمهدی حقدوست و کارمندان دانشکده همراه بود.

شایان ذکر است خانواده عبدی راد، به رسم حمایت از کمپین و ترویج فرهنگ اهدا، بخشی از هزینه مراسم چهلم را صرف کمک به بانک سلول های بنیادی کردند. این طرح هم اکنون با کمک انجمن علمی سلول های بنیادی در حال برگزاری است و تا کنون تعداد ۲۲۰ نفر ثبت‌نام کرده اند و نمونه گیری از ۱۷۰ نفر انجام شده است.

گفتنی است علاقه مندان جهت اخذ اطلاعات بیشتر درمورد شرایط و نحوه  اهدا سلول‌های بنیادی و همچنین حمایت از این کمپین می توانند به آدرس اینستاگرامی دفتر منتورینگ مراجعه نمایید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.