دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱

مشارکت کارکنان و دانشجویان علوم پزشکی شهرکرد در پویش "اهدای خون، تداوم زندگی"

پویش اهدای خون/ شهرکرد

به مناسبت ۱۴ ژوئن مصادف با روز جهانی اهدای خون و همزمان با گرامیداشت دهه کرامت، پویش سراسری و دانشجویی "اهدای خون، تداوم زندگی" با مشارکت کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار گردید.

به گزارش مفدا شهرکرد، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: به مناسبت ۱۴ ژوئن مصادف با روز جهانی اهدای خون و همزمان با گرامیداشت دهه مبارک کرامت، پویش سراسری و دانشجویی "اهدای خون، تداوم زندگی" امروز دوشنبه ۲۴ خردادماه ۱۴۰۰ با مشارکت کارکنان و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

دکتر شهرام طهماسبیان در تشریح این خبر اظهار داشت: در این پویش دانشجویان و کارمندان داوطلب اهدای خون در اقدامی هماهنگ و به صورت جهادی به مرکز انتقال خون شهرکرد مراجعه و خون اهدا کردند.

دکتر طهماسبیان یادآور شد: همچنین به دانشجویان شرکت کننده در این پویش کتابی با عنوان " راهنمای ملی انتقال خون و فراوردهای آن در مراکز درمانی"  اهدا شد.

وی افزود: در شرایط کنونی شیوع بیماری کرونا، تأمین ذخایر خونی کشور و استان با عمل به فریضه اهدای خون از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر طهماسبیان هدف از نامگذاری روز جهانی اهدای خون (World Blood Donor Day - WBDD) را افزایش فرهنگ اهدای خون برای اهدای زندگی به افرادی است که نیازمند خون و فرآورده‌های آن هستند عنوان کرد و گفت: این روز به منظور قدردانی از اهدا کنندگان خون و آگاهی بخشی به مردم در خصوص اثرات مثبت این کار، از سوی سازمان بهداشت جهانی، جامعه بین المللی انتقال خون، انجمن بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و اتحادیه بین المللی سازمان‌های اهداکنندگان خون به عنوان روز جهانی اهدای خون نامیده شده است. 

وی تصریح کرد: امسال شعار روز اهدای خون با عنوان "اهدای خون تو تداوم تپش قلب جهان" نامگذاری شده است.