دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷

شناسایی ۴۰ بیمار جدید فقط طی ۴۸ ساعت گذشته

کرونا فسا

در ۴۸ ساعت گذشته ۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در شهرستان فسا شناسایی شد. تعداد جانباختگان این بیماری در شهرستان فسا تاکنون ۲۴۰ نفر می باشد که ۶۶ نفر از همشهریان در سال ۱۴۰۰ جان خود را بر اثر کرونا از دست داده اند.

به گزارش مفدا فسا به نقل از  وب دا؛ تعداد موارد مثبت مبتلا به کرونا در شهرستان فسا تا ۲۲ خردادماه ۱۴۰۰ به ۱۴۴۲۹ نفر رسیده است که از این تعداد، تاکنون ۱۴۱۳۰ بیمار بهبودی قطعی یافتند.

۳۴۳۲ بیمار مبتلا به کرونا در سال ۱۴۰۰ شناسایی شده اند.

با توجه به شیوع گسترده ویروس جهش یافته، مراقب سالمندان، کودکان و بیماران با مشکلات زمینه ای و مادران باردار باشیم.

با توجه به شیوع ویروس جهش یافته و روند صعودی بیماری در استان های جنوبی از پارک نشینی و تفریح در اماکن شلوغ خودداری نمایید.

رنگ شهرستان زرد و خطر متوسط می باشد و این تغییر وضعیت، شکننده و حفظ آن به رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم کاهش حساسیت مردم بستگی دارد. درخواست می گردد از هرگونه مسافرت غیر ضروری، برگزاری میهمانی و دورهمی خانوادگی خودداری نمایید.

دربعضی شهرستان‌های قرمز کشور، سویه‌های کرونای هندی و آفریقای جنوبی در حال انتشار است. مراقبت جدی و پرهیز از اجتماعات به خصوص در فضای بسته، ضروری است.

افرادی که دارای بیماریهای زمینه ای مثل فشار خون، بیماریهای قلبی، دیابت و بیماری کلیوی و ... می باشند و گروههای پرخطر از جمله زنان باردار، سالمندان و کودکان، در صورت بروز علایم شبیه سرماخوردگی یا حساسیت حتما به پزشک خانواده یا درمانگاه ویژه کرونا واقع در سالن کوثر مراجعه نمایند.

اجازه ندهید که گسترش و پیشرفت بیماری، مانع هرگونه کمک پزشکی و درمانی شود .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.