دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۶

برگزاری وبینار آموزشی با هدف افزایش تحرک بدنی کارمندان

وبینار ورزشی

وبینار آموزشی با هدف افزایش تحرک بدنی کارمندان ویژه کارمندان علوم پزشکی و رابطین ورزشی سایر دستگاه های دولتی استان، به همت مرکز جامع ارتقا سلامت کارکنان و اعضای هئیت علمی دانشگاه و به مدرسی دکتر هاشمی، معاون اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

به گزارش مفدا یزد، محمدرضا ساده، رئیس مرکز جامع ارتقا سلامت کارکنان و اعضای هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد از برگزاری وبینار آموزشی با هدف افزایش تحرک بدنی کارمندان ویژه کارمندان علوم پزشکی و رابطین ورزشی سایر دستگاه های دولتی استان، به همت مرکز جامع ارتقا سلامت کارکنان و اعضای هئیت علمی دانشگاه و به مدرسی دکتر هاشمی، معاون اداره کل ورزش و جوانان استان خبر داد.

ساده با اعلام این خبر افزود: این روزها بسیاری از کارها با استفاده از اینترنت انجام می‌شود و به همین دلیل هر روز بر تعداد شغل‌های پشت میز نشینی افزوده می‌شود. با توجه به اینکه این شغل‌ها سطح تحرک کارمندان را تا حد زیادی کاهش داده است، به مرور زمان مشکلات جسمی و متعاقبا روحی به سراغ آنها می‌آید و دچار فرسودگی شغلی خواهند شد و اصلی ترین سرمایه های هر سازمان یعنی نیروی انسانی، دچار آسیب می شوند.

دکترهاشمی در خصوص موارد مختلفی همچون حفظ تحرک بدنی در دوران کرونا و انجام حداقلی برخی حرکات کششی در طول روز و تاثیر آن در کاهش آسیب‌های جسمی کارمندان سخن گفت. ایشان بیان داشت اگرچه میزان تحرک در محل کار به شرایط کاری و سیاست‌های مدیریت هر واحد بستگی دارد، اما به کارمندان پیگیر نیاز دارد تا ضمن متقاعد نمودن مسئولین در ورزش، بتوانند حداقل فعالیت ورزشی را در ساعات کاری خود بگنجانند تا در پی آن رضایت شغلی نیز در افراد ایجاد گردد.

وی در ادامه سخنان خود از اقدامات خوب تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی از جمله راه اندازی زنگ ورزش و اجرای هشت دقیقه حرکات کششی و مناسب روزانه در تمامی مراکز خود نام برد و دخیل نمودن مدیران دانشگاه در امر هدایت هیات های ورزشی را از جمله دلایل پیشرفت امر ورزش در این دانشگاه نام برد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.