دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۲

علیرضا سلیمانی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، برگزیده تندیس ملی "فرشته سلامت" شد

فرشته سلامت1.JPG

اولین آیین اهدای تندیس ملی «فرشته سلامت» در دو سطح دانشگاهی و ملی، به منظور تکریم دانشجویان فعال در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا و ارج نهادن به روحیه کار داوطلبی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی و ترویج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی برگزار شد.

به گزارش مفدا ارومیه؛ اولین آیین اهدای تندیس ملی «فرشته سلامت» در دو سطح دانشگاهی و ملی، به منظور تکریم دانشجویان فعال در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا و ارج نهادن به روحیه کار داوطلبی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی و ترویج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی برگزار شد.

معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اقدام به برگزاری اولین آیین ملی اهدای تندیس ملی با عنوان: «فرشته سلامت» کرده است.
این آیین ملی در راستای پویش «زندگی دست یاریگر توست» که همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور به راه افتاد، طراحی و در دو سطح دانشگاهی و ملی برگزار شد.

در مرحله نخست، هر یک از دانشگاه ها یا دانشکده های علوم پزشکی کشور با توجه به آیین نامه و با تشکیل کمیته داوری نسبت به انتخاب افراد برتر مرحله دانشگاهی اقدام  و در مرحله دوم و بعد از دریافت اسامی منتخبان دانشگاهی، تیم داوری نسبت به انتخاب نفرات برتر در سطح قطب دانشگاهی و در نهایت کمیته داوری در سطح ملی، با نظر شورای عالی سیاستگذاری تشکیل و نفرات برتر این مرحله را انتخاب و معرفی نمودند.

«پویش دانشجویی مقابله با کرونا» با مشارکت وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد با هدف مقابله با ویروس کرونا در حال فعالیت است و دانشجویان مشارکت‌کننده در زمینه‌های مختلفی چون: امداد و کمک رسانی، تولید محتوا، خبر و اطلاع رسانی، طراحی و گرافیک، ترجمه متون درباره ویروس کرونا که در موسسات پژوهشی و سازمان بهداشت جهانی منتشر می‌شود، یافته‌های پژوهشی، پادکست، کلیپ و اپلکیشن و ... فعالیت می‌کنند.
همچنین، در این پویش نهادهای دانشجویی شامل: تشکل‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی دانشجویی، شوراهای صنفی، همتایاران سلامت و ... مشارکت فعال دارند و بیش از 9000 دانشجو در این پویش ثبت نام نمودند.

کمیته داوری در سطح ملی، علیرضا سلیمانی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه را نیز به عنوان برگزیده تندیس ملی "فرشته سلامت" معرفی نمود.

معاونت فرهنگی و دانشجویی کسب این مقام برجسته را به دانشجوی گرامی و کلیه دانشگاهیان علوم پزشکی ارومیه تبریک عرض می نماید.

.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.