دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۸

پوشش ۹۲ و نیم درصدی واکسن کرونای افراد بالای ۷۰ سال در ارومیه

واکسیناسیون سالمندان ارومیه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در ۱۲۶ مین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا گفت: در دوران کرونا بیمارستان های استان به تخت های بیمارستانی و آی سی یو تجهیز شدند تا در روزهای اوج بیماری با کمبود تخت بیمارستانی و آی سی یو مواجه نشویم.

به گزارش مفدا ارومیه؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در ۱۲۶ مین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا گفت: در دوران کرونا بیمارستان های استان به تخت های بیمارستانی و آی سی یو تجهیز شدند تا در روزهای اوج بیماری با کمبود تخت بیمارستانی و آی سی یو مواجه نشویم.

دکتر جواد آقازاده درباره عادی انگاری مسئولین و مردم در استان افزود: متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در استان کاهش یافته است و این عادی انگاری بسیار خطرناک است.

وی درباره روند واکسیناسیون در ارومیه بیان کرد: در شهرستان ارومیه به بیش از ۹۲ و نیم درصد افراد بالای ۷۰ سال واکسن تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی افزود: شهرستان های پیرانشهر و سردشت کمترین میزان واکسیناسیون را در استان دارند که از مردم این شهرستان ها خواهش می کنیم برای دستیابی به ایمنی دسته جمعی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و واکسن تزریق کنند.

دکتر آقازاده افزود: واکسن های ایرانی بیش از ۸۰ درصد ایمنی ایجاد می کنند که با واکسیناسیون عمومی میتوان شاهد کاهش شدت بیماری، کاهش میزان مرگ و میر و کاهش تلفات انسانی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.