یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۳

فراهم شدن امکان تغییر شهر حوزه امتحانی داوطلبان آزمون ارشد پزشکی

فراهم شدن امکان تغییر شهر حوزه امتحانی داوطلبان آزمون ارشد پزشکی

به منظور کمک به داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ که خواهان تغییر محل آزمون هستند، فرصت مجدد جهت تغییر شهر محل آزمون در نظر گرفته شد. داوطلبان می‌توانند تا ساعت ۲۴ روز ۲۳ خرداد نسبت به تغییر حوزه امتحانی خود اقدام نمایند. همچنین مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرده است که زمانبندی اعلام شده بر اساس شرایط کنونی است و در صورت هر گونه تغییر در هر یک از مراحل، مراتب از طریق سایت این مرکز اعلام خواهد شد.

آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ در روزهای پنجشنبه ۳۱ تیرماه و جمعه اول مردادماه ۱۴۰۰ طی نوبت‌های صبح و عصر برگزار خواهد شد. بنا به درخواست داوطلبان، فرصت مجدد برای تصحیح حوزه امتحانی در نظر گرفته شده است. لذا متقاضیان می‌توانند از ۲۲ خرداد تا ۲۳ خرداد با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir با وارد کردن کد رھگیری خود نسبت به تغییر حوزه امتحانی اقدام کنند.
اطلاعیه زمان ثبت نام متقاضیان استفاده از سھمیه استعداد درخشان در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ روز ۲۲ خرداد منتشر شد. بر این اساس ثبت نام متقاضیان استعداد درخشان در سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی در روزهای ۱۹ تا ۲۲ تیرماه صورت می گیرد.
همچنین توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ از ۲۳ تیرماه آغاز می شود و داوطلبان در روزهای ۲۳ تا ۲۷ تیرماه فرصت دارند علاوه بر تکمیل فرم خود اظھاری بیماری کرونا و ویرایش معدل، کارت ورود به جلسه آزمون را به همراه برگه راھنما دریافت کنند.
آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ در روزهای پنجشنبه ۳۱ تیرماه و جمعه اول مردادماه ۱۴۰۰ طی نوبت‌های صبح و عصر برگزار خواهد شد.
زمان انتخاب رشته محل مخصوص استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون(بدون آزمون ٢ فرم مجزا برای انتخاب رشته محل خواھد داشت) ھمزمان با سایر داوطلبان (در برگه راھنما زمان آن اعلام خواھد شد) است.
زمان مراجعه متقاضیان واجد شرایط استفاده از آیین نامه استعداد درخشان (با آزمون و بدون آزمون) به دانشگاه محل تحصیل در روزها ۹ تا ۱۲ مردادماه است.
تمامی متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون واجد شرایط، که در آزمون ثبت نام کرده و کد رھگیری دریافت کرده اند، باید مطابق زمان اعلام شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به ثبت نام این سھمیه اقدام کنند.
افراد متقاضی سھمیه استعداد درخشان بدون آزمون واجد شرایط که موفق به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد نشده اند، باید از ۱۹ تا ۲۳ تیرماه ابتدا ثبت نام اولیه را انجام دھند و پس از ثبت نام نھایی، کد رھگیری را دریافت کنند. سپس بلافاصله در ھمان زمان با وارد کردن کد رھگیری نسبت به ثبت نام استعداد درخشان اقدام کنند.
بسیار مھم: ثبت نام آزمون فقط یکبار انجام پذیر است و قابل ویرایش نیست ولی مرحله ثبت نام استعداد درخشان قابل ویرایش است.
تمامی افراد متقاضی استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون باید مطابق زمان اعلان شده جھت ارائه مدارک، و ثبت نام در دانشگاه و معرفی به مرکز سنجش آموزش پزشکی، به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنند.
انتخاب رشته محل ھمزمان با سایر داوطلبین عادی در تاریخ ھای اعلام شده در سامانه مرکز سنجش، خواھد بود. بسیار مھم: داوطلبان سھمیه استعداد درخشان با آزمون، فقط یک فرم انتخاب رشته محل ھمانند داوطلبان عادی تکمیل خواھند کرد.
داوطلبان سھمیه استعداد درخشان بدون آزمون دارای ٢ فرم مجزا برای انتخاب رشته محل هستند. این افراد باید با توجه به شرایط ثبت نامی خود، فرم صحیح را تکمیل کنند. متاسفانه دوره گذشته تعدادی از متقاضیان واجد شرایط استفاده از سھمیه استعداد درخشان بدون آزمون، فرم مخصوص انتخاب رشته محل استعداد درخشان بدون آزمون را تکمیل نکرده و این فرصت را از دست دادند.
مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرده است که زمانبندی اعلام شده بر اساس شرایط کنونی است و در صورت هر گونه تغییر در هر یک از مراحل، مراتب از طریق سایت این مرکز اعلام خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.