یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳

آموزش ها در سال تحصیلی آینده حضوری و مجازی است

دکتر کوهپایه زاده

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در نشست بررسی فرآیند بازگشایی کلاس های آموزشی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ اعلام کرد: آموزش ها در سال تحصیلی آینده ترکیبی از کلاس های حضوری و مجازی است.

به گزارش مفداایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلیل کوهپایه زاده شنبه بیست و دوم خرداد ۱۴۰۰  در جلسه بررسی نحوه بازگشایی دانشگاه در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ که با حضور معاونین و روسای دانشکده ها برگزار شد، گفت: باید زیر ساخت های لازم را فراهم آوریم و از ظرفیت موجود برای ارائه آموزش های با کیفیت استفاده کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه تمام اساتید، دانشجویان و کارکنان تا مهرماه سال جاری واکسینه می شوند، افزود: معاونت ها و روسای دانشکده ها باید یک برنامه ریزی مناسب برای ‌شروع سال تحصیلی جدید داشته باشند.
وی با تاکید بر ارائه آموزش های ترکیبی حضوری و مجازی، افزود: از فضاهای آموزشی موجود باید به شکل علمی تر و با رعایت پروتکل های بهداشتی بهره برداری کرد.
برگزاری آزمون های الکترونیک، ارائه آموزش های مجازی در کنار برگزاری کلاس های عملی، بازنگری قوانین آموزشی، هوشمند سازی و استفاده از نرم افزارهای جدید برای ارتقاء سطح آموزشی، توجه به توسعه پژوهش های کاربردی در کنار آموزش، تامین خوابگاه کافی برای دانشجویان در دوران کرونا و برنامه زمابندی واکسیناسیون از دیگر نکات مهمی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در این نشست مطرح کرد.
در ادامه دکتر ابوالفضل باقری فرد؛ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به وجود مرکز آزمون الکترونیک با ظرفیت ۴۰۰ صندلی، خاطر نشان کرد: ارائه آموزش های مجازی در کنار کلاس های حضوری ادامه خواهد یافت.
وی افزود: روسای دانشکده ها و مدیران گروه موظف هستند، نسبت به تعیین دروسی که قابلیت ارائه به صورت مجازی دارند، اقدام کنند.
پایان خبر
ره نورد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.