یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴

برگزیده جشنواره تندیس ملی فرشته سلامت در گفتگو با مفدا:

خدمت بی منت به خلق خدا بالاترین مرتبه از پاداش‌هاست

کانون جهادی

حمیدعوض‌پور درجشنواره تندیس ملی فرشته سلامت با فعالیت‌های جهادی به خصوص در ایام کرونا موفق به کسب رتبه برگزیده شدند.

مفدا هرمزگان گفتگویی با این فعال دانشجویی انجام داده است که از نظر شما می‌گذرد.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ حمیدعوض‌پور دانشجویی کارشناسی رشته بهداشت عمومی دانشکده بهداشت بندرعباس است و به عنوان دبیر کانون جهادی و عضو فعال بسیج در حرکت های خیرخواهانه و جهادی حضوری فعال دارند و معتقد است خدمت بی منت به خلق خدا بالاترین مرتبه از پاداش‌هاست.

مفدا: چه انگیزه ای برای حضور در فعالیت های جهادی  در دوران دانشجویی داشتید؟

فعالیت‌های جهادی در حوزه سلامت بسیار ضرورت دارد و نهادینه سازی این حرکت فرهنگی گام مهمی در عزم و اراده دانشجویان در راستای مسئولیت اجتماعی خواهد داشت و دوران دانشجویی فرصتی مغتنم است تا با طیف های مختلف جوانان بتوان خدمت به مردم کرد.

مفدا: فعالیت جهادی در ایام کرونا چه مزیت‌هایی نسبت به سایرزمان‌ها داشت؟

وقتی جامعه با یک چالش جدید درحوزه سلامت روبرو می‌شود تا بخواهیم به یک وضعیت پایداری برسیم یک زمانی باید بگذرد،فعالیت جهادی دانشجویان دراین دوران بسیار ارزشمندواثرگذاربودودانشجویان در عرصه‌های مختلف آموزشی، درمانی، بهداشتی و... توانستند همگام با کادر بهداشت و درمان فعالیت کنند.

مفدا: اهم فعالیت‌هایی که در دوران کرونا به صورت جهادی انجام گرفته را به طور خلاصه بیان کنید؟

راه اندازی کارگاه تولید ماسک به مدت ۵ ماه، حضور در تب سنجی ورودی شهر به مدت دو ماه، برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی در نقاهتگاه ۷تیر ، برگزاری پخش زنده در خصوص وضعیت کرونا با حضور ریاست محترم دانشگاه از طریق پیج سلامت هرمزگان ،آموزش نکات تخصصی از طریق متخصصین استان،تولید بروشور ومحتواهای آموزشی به تعداد ۳۰طرح محتوایی،تولید کلیپ های آموزشی ۵ طرح متفاوت ، اجرای جهادی در بیمارستان صحرایی واقع در بخش سوختگی بیمارستان شهید محمدی، حضور در نقاهتگاه هفت تیر به مدت ۳۰ روز ،مشارکت در ضدعفونی معابر در محلات چاهستانی ونخل ناخدا به مدت ۵ شب ،توزیع پمفلت های آموزشی در شهرستان های حاجی آباد ، فیت ،سیرمند ،تهیه ۷عدد یخچال و ۲عدد کولر برای خانواده های آسیب دیده با همکاری خیرین ،تهیه اقلام خوراکی وبهداشتی در طرح همدلی به مدت ۱۰ روز ،طرح همیار بیمار برای کمک به بیماران وکادر درمان در بخش های کووید، طرح شورای سلامت محلات ،توزیع ماسک بین مناطق کم برخوردار ،توزیع پمفلت های آموزشی برای گروه های صنفی مختلف تاکسی رانی ،آرایشگر، پمپ بنزین‌ها،جذب حمایت خیرین برای خرید پارچه ماسک ، خرید پیخچال ، بسته معیشتی ،تولید محتوا های رسانه امید بخش وآموزشی به تعداد ۱۰ عدد ،تهیه آب هویج برای بیماران کرونا و کادر درمان بیمارستان های استان به تعداد ۵ دوره از اهم فعالیت هایی است که صورت گرفته است.

گفتنی است؛ درنخستین دوره اعطای تندیس ملی فرشته سلامت از ۴۳ دانشگاه ۱۱۸ پرونده به دبیرخانه ارسال گردیده است. از بین ۱۱۸ پرونده ۴۷ پرونده از غربال‌گیری اولیه گذشت و در مرحله دوم از بین ۲۵ پرونده ۱۴ برگزیده نهایی برای تندیس ملی "فرشته سلامت" انتخاب شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.