یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۷

به همت کانون سلامت و به مناسبت هفته اهدای خون انجام شد؛

اهدای خون جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین

اهدای خون

به همت کانون سلامت و به مناسبت هفته اهدای خون، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین با حضور در مرکز انتقال خون استان، به اهدای خون پرداختند.

به گزارش مفدا قزوین، به همت کانون سلامت و به مناسبت هفته اهدای خون، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، درقالب پویش همگانی اهدا خون، یکشنبه ۱۶ خرداد با حضور در مرکز انتقال خون استان، به انجام این کار خدا پسندانه پرداختند.

گفتنی است با توجه به نقش مهم اهدای خون در نجات جان بیماران و همچنین فرهنگ سازی این مقوله انسانی و اجتماعی کانون سلامت دانشگاه علوم پزشکی قزوین اقدام به برگزاری این پویش کرد.

شایان ذکر است؛ شیوع ویروس کرونا سبب شده تا بسیاری از افراد از ترس ابتلا به بیماری، مراجعه کمتری به مراکز انتقال خون داشته باشند که این امر بر ذخیره سازی گروه های خونی تاثیر گذاشته است در حالی که مراکز انتقال خون ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید دارند کرونا یک بیماری تنفسی است و اهدای خون خطری را برای افراد اهدا کننده نخواهد داشت و برگزاری چنین پویش های ازسوی دانشگاه های علوم پزشکی میتواند نقش موثری در آگاه سازی مردم و ترغیب آنان برای انجام این اقدام حیات بخش داشته باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.