شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت عنوان کرد؛

تشکل‌های دانشجویی نقش مهمی در تعالی و رشد محیط فرهنگی و تربیتی دانشگاه دارند

مصاحبه

محمد رضا دهقان پور فراشاه ، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در خصوص نقش تشکل‌های دانشجویی در ایجاد شور و نشاط انتخاباتی در فضای دانشگاهی گفت: تشکل‌های دانشجویی بر اساس وظیفه و رسالتی که به آنها محول شده است هر یک نقش مهمی در تعالی و رشد محیط فرهنگی _تربیتی دانشگاه دارند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در گفت و گو با مفدا جیرفت در خصوص پیگیری اخبار انتخابات گفت: با توجه به رسالت و مأموریت مهمی که  بر عهده ما جوانان و به ویژه دانشجویان در حوزه مسائل سیاسی کشور به ویژه نقش آفرینی در مسئله  انتخابات گذاشته شده ، اخبار  انتخاباتی مثل نشست های خبری کاندیداتور ها و مناظرات و تحلیل مسائل رو از طریق رسانه ملی و فضای مجازی دنبال می کنم.

۲برای مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ چه توصیه ای به جوانان خصوصا دانشجویان دارید؟

به نقل از مقام معظم رهبری یک جمله ای را نقل کنم که میفرمایند انتخابات در یک روز برگزار می شود ولی ثمره و نتیجه انتخاب خوب یا بد ما در چندین سال بعد  زندگی ما تحقق پیدا می کند و با ما همراه است.

توصیه من به عزیزان هم نوع ،جوانان عزیز کشورم این است که درست هست  که در شرایط کنونی با وجود مشکلات اقتصادی ، سیاسی و...مواجه هستیم ولیکن راه اصلاح وضعیت شرکت نکردن در انتخابات نیست ،بلکه کمک به بصیرت افزایی و آگاهی بخشی به خود و اطرافیان و سایر اقشار جامعه در زمینه انتخاب یک فرد اصلح و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای است و بنده شخصاً معتقد هستم که  ان شالله اگر یک دولت کار آمد روی کار بیاید روز به روز شاهد اصلاح و پیشرفت و برطرف شدن موانع  در مسائل مختلف خواهیم بود . پس بیایید این انتخابات را مصمم تر از قبل و با نگاه به آینده کشور شرکت کنیم.

۳-چند مورد از ضرورت‌های شرکت در انتخابات را بیان کنید؟

 بنابر بر آیه معروفی از قرآن کریم که می فرمایید ما سرنوشت قومی را تغییر نمی دهیم در صورتی که خودشان سرنوشت خودشان را تغییر بدهند در تفسیر  این آیه ارزشمند  باید گفت کهآینده و سرنوشت یک ملت ،رابطه مستقیمی با تصمیم و انتخابات آن ملت دارد که در بازه های زمانی مختلف اتخاذ می شود و مردم جامعه نمایندگان و مدیران جامعه خودشان را تایید می کنند .پس با توجه به این موضوعشرکت در انتخابات و نقش آفرینی در این عرصه از ضروریات است.

۴نقش تشکل های دانشجویی در ایجاد شور و نشاط انتخاباتی در فضای دانشگاهی را چه میزان موثر می دانید؟

تشکل های دانشجویی بر اساس وظیفه و رسالتی که به آنها محول شده است هر یک نقش مهمی در تعال و رشد محیط فرهنگی _تربیتی دانشگاه دارند . و همانطور که گفتم  با توجه به اهمیت انتخابات ما در تشکل بسیج دانشجویی از مدتی قبل با تشکیل کارگروه های تخصصی ، و برنامه ریزی های مدون و تشکیل قرارگاه انتخاباتی بصیر همه امکانات خود را در جهت برگزاری یک انتخابات صحیح ،یک سو کردیم ، از جمله اقدامات در شرایط غیر حضوری دانشگاه ،تولید محتوا در فضای مجازی و برگزاری نشست های تخصصی مجازی بوده و در روز های آتی مانده تا انتخابات هم در حال برنامه ریزی  برگزاری یک کرسی آزاد اندیشی هستیم، و امیدواریم خود و دیگران را در انتخاب درست کمک کنیم .

۵ به نظر شما کاندیداها در برنامه های پیشنهادی خود چه موضوعاتی رو باید اولویت قرار دهند؟

همه مسائل در حال حاضر کشور و مشکلات عدیده ای که در قسمت های مختلف دیده می شود باید در اولویت کاندیداهای ریاست جمهوری باشند ولیکن توجه به وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد کشور و کنترل بازار  باید در اولویت قرار بگیرد و سایر مسائل هماهنگ و همسو به سمت اصلاح پیش برود.

کدخبرنگار:۲۶۰۶۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.