چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱

آشپزخانه صنعتی سلف دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان رسما آغاز به کار کرد

آشپزخانه دانشجویی هرمزگان

پروژه آشپزخانه صنعتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان واقع در پردیس دانشگاه با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت که در اسفندماه سال گذشته افتتاح شده بود، از امروز رسما طبخ غذای دانشجویی را آغاز کرد.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این ارتباط گفت: پروژه صنعتی سازی سلف پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، از خرداد ماه سال گذشته آغاز و آذر ماه همان سال به پایان رسید.

دکترصدیقه عابدینی افزود: برای اجرای این پروژه، حدود ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار، هزینه شده است. آشپزخانه صنعتی دانشگاه در مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان واقع شده و ۴۶۰ مترمربع زیربنا دارد. این پروژه در یک طبقه احداث شده وبا توجه به نصب دستگاه‌های صنعتی طبخ غذا روزانه ظرفیت تهیه بیش از دو هزار پرس غذا را خواهد داشت.

عابدینی خاطرنشان کرد: خوشبختانه بهسازی و نوسازی آشپزخانه سلف دانشجویی با نصب تجهیزات جدید وصنعتی و بهسازی فضای فیزیکی به طور کامل انجام شده است.

وی در تشریح بهسازی سلف مرکزی دانشجویی گفت: طراحی صنعتی ومتناسب سازی فضای فیزیکی یکی ازویژگی‌های بهسازی سلف سرویس مرکزی دانشجویی است تا شاهد کمترین انتقال آلودگی، کمتر شدن رفت و آمدهای بی مورد پرسنل به نقاط مختلف، تفکیک فضای آماده‌سازی و پخت غذا در دستگاه‌های صنعتی و نیمه صنعتی بدون دخالت انسان و ....باشیم.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به بیماری کرونا رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به طور کامل مورد تاکید معاونت قراردارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.