دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷

غذای ایمن امروز برای فردایی سالم

food

فائو و سازمان جهانی بهداشت 7 ژوئن را روز جهانی «ایمنی غذا»نامیده است و امسال شعار "غذای ایمن امروز برای فردایی سالم" به مناسبت روز جهانی ایمنی مواد غذایی انتخاب شده است. به همین مناسبت انجمن علمی تغذیه علوم پزشکی وارستگان در این مقاله به اهمیت ایمنی غذایی و سلامت مصرف کنندگان میپردازد.

 هر سال به‌منظور آگاهی‌دادن به عموم جامعه و یادآورشدن اهمیت و نقش بیماری‌ها با منشا غذا و توجه به پیشگیری از این بیماری‌ها روز جهانی ایمنی غذا برگزار می‌شود.مجمع عمومی سازمان ملل متحد در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸ میلادی با تصویب قطعنامه ای روز ۷ ژوئن ۲۰۱۹ میلادی را به عنوان اولین گرامیداشت روز جهانی ایمنی غذایی تعیین کرد. روز جهانی ایمنی غذایی را فرصتی برای جلب توجه همگانی به اهمیت ایمنی غذایی و سلامت مصرف کنندگان دانستند.امسال همزمان با روز جهانی ایمنی مواد غذایی، ناظران جهانی ایمنی مواد غذایی به طور ویژه خطرات ناشی از الگوهای مضر غذایی در زمینه شیوع کروناویروس را برجسته کرده اند زیرا این باور وجود دارد که گسترش این بیماری در میان انسانها  مربوط به "بازار مرطوب" شهر ووهان چین بوده است.
هدف از روز جهانی ایمنی و سلامت مواد غذایی جلب توجه و الهام بخشیدن به اقدام برای کمک به جلوگیری ، کشف و مدیریت خطرات ناشی از غذا ، کمک به امنیت غذایی ، سلامت انسان ، رونق اقتصادی ، کشاورزی و توسعه پایدار است. شعار امسال ، "غذای ایمن امروز برای فردایی سالم" است یعنی تولید و مصرف غذای بی خطر فواید فوری و بلند مدت برای مردم، کره زمین و اقتصاد دارد. 
سر فصل های کلی:
1. از ایمن بودن مواد غذایی اطمینان حاصل کنید 
 2. مواد غذایی را ایمن رشد دهید - تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و مواد غذایی باید شیوه های خوبی را در پیش گیرند
 3. مواد غذایی را ایمن نگه دارید
 4- بدانید که چه مواردی برای مواد غذایی خطرزا است
 5- برای ایمنی غذا همکاری کنید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.