دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵

آزمایشگاه جامع تحقیقات بزودی راه‌اندازی می شود

آزمایشگاه

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات جنوب کرمان در تیرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش مفدا جیرفت ،خانم دکتر سیدی در حاشیه بازدید از آزمایشگاه جامع تحقیقات اظهار داشت: این آزمایشگاه  با هدف ارائه خدمات به به دانشگاهیان، محققان، صنایع و سایر پژوهشگران حوزه سلامت و منطبق بر استانداردهای ملی فعالیت خواهد نمود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دستگاه های آزمایشگاه جامع تحقیقات را شامل HPLC، PCR(تکنیک بیان ژن)،GC، الایزافول اتومات، الکترولایت انالیزر، سل کانتر هماتولوژی، اتوانالیزر بیوشیمی، الکتروفروزیس، وسترن بلات برشمرد و گفت: این دستگاه ها علاوه بر فعالیت های تحقیقاتی، امور آزمایشگاهی را نیز انجام می دهند.

 ایشان محل راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات را کلینک ولایت این شهرستان اعلام کرد و از دیگر مزایای راه‌اندازی آزمایشگاه جامع در کلینک ولایت را دسترسی آسان مراجعه کنندگان به امکانات آزمایشگاهی دانست و بر استفاده حداکثری از ظرفیت کلینک تاکید کرد.

خانم دکتر سیدی از نصب دستگاه‌های آزمایشگاه جامع طی ماه جاری خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این آزمایشگاه شاهد انجام فعالیت‌های تحقیقاتی در کنار فعالیت‌های درمانی و آموزشی خواهیم بود.

 دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی استان کرمان را تحت پوشش دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.