دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴

«غذای ایمن، داشتن فردایی سالم»/ایمنی غذا، مسئولیت پذیری اجتماعی

«غذای ایمن، داشتن فردایی سالم»/ایمنی غذا، مسئولیت پذیری اجتماعی

دکتر شادیە محمدی عضو هیأت علمی دانشگاە علوم پزشکی کردستان در رابطه ایمنی و سلامت مواد غذایی و تاثیر آن در افزایش آگاهی بیان کرد : قابلیت‌های پیشرفته سیستم ایمنی غذایی مدرن برای شناسایی عوامل بیماری‌زا، باعث افزایش آگاهی و اقدامات ما برای کاهش موارد اضطراری بهداشت و ایمنی مواد غذایی شده است، لذا دستیابی به غذاهای کاملاً ایمن و مغذی، کلیدی در حفظ زندگی و ارتقای سلامتی است.

مفدا کردستان هم راستا با روز ایمنی و سلامت غذایی و بە منظور ارتقای آگاهی و فرهنگ سلامت غذایی گفتگویی با دکتر شادیە محمدی ترتیب دادە است . 
در ادامە شاهد این گفتگوی اختصاصی باشید .
 لطفاً خودتان را معرفی بفرمایید؟
بنده شادیه محمدی فارغ التحصیل Ph.D بهداشت مواد غذایی از دانشگاه ارومیه هستم و افتخار این را دارم که از سال ۱۳۹۵ بعنوان عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان فعالیت دارم.
درباره ایمنی و سلامت مواد غذایی و اهمیت آن در ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه توضیحاتی ارائه بفرمایید؟
ایمنی و سلامت موادغذایی، اهمیت بسیار زیادی در ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه دارد و از مهمترین وظایف دولت ها، تأمین غذای ایمن و مورد نیاز مردم است. از این رو، روز جهانی ایمنی غذا «World Food Safety Day (WFSD)»، هر ساله در 7 ژوئن گرامی داشته میشود. روز جهانی ایمنی غذا بر پیشگیری، شناسایی و مدیریت خطرات امنیت غذایی در جهت ترویج غذای سالم و ایمن برای همه متمرکز است.
شعار روز جهانی ایمنی غذا در سال ۲۰۲۱ چیست و بر چه موضوعی تاکید دارد؟
در سال 2021 برای این روز، شعار «غذای ایمن، داشتن فردایی سالم» و «ایمنی غذا، مسئولیت پذیری اجتماعی» تعیین شده است. 
موضوع شعار امسال، «غذای ایمن، داشتن فردایی سالم» تأکید می‌کند ، تولید و مصرف غذای سالم و بی‌خطر، دارای فواید مختلف کوتاه و بلندمدت برای انسان‌ها، کره زمین، اقتصاد و معیشت است. شناخت ارتباطات سیستمی بین سلامت مردم، حیوانات، گیاهان، محیط زیست و اقتصاد کمک شایانی به تأمین نیازهای آینده می‌کنند.
از علل و رویکردهای تعیین یک روز مشخص در سال به عنوان روز جهانی ایمنی مواد غذایی به چه مواردی می‌توان اشاره کرد؟
مجمع عمومی سازمان ملل متحد با درک صحیح از بار جهانی بیماری‌های منتقله از مواد غذایی، که افراد مختلف در هر سنی، به ویژه کودکان زیر 5 سال و افرادی که در کشورهای کم درآمد زندگی می‌کنند را تحت تأثیر قرار می‌دهد، در سال 2018 اعلام کرد که 7 ژوئن به نام روز جهانی ایمنی مواد غذایی نامگذاری شده است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (FAO) به طور مشترک با همکاری کشورهای عضو و سایر سازمان‌های مربوطه، تسهیل دستیابی به اهداف روز جهانی ایمنی غذا را در دستور کار عمومی قرار داده تا از بار بیماری‌های منتقله از غذا، در سطح جهان بکاهند، به گونه‌ای که، ایمنی و بهداشت مواد غذایی تجارت و پیشه‌ی همه‌ی افراد بشر شود.
یک تعریف کلی در مورد «بهداشت و ایمنی مواد غذایی» ارائە بفرمایید؟
بهداشت و ایمنی مواد غذایی عبارت است از عدم وجود خطرات قابل قبول و ایمن در مواد غذایی که می‌تواند به سلامت مصرف کنندگان آسیب برساند. خطرات ناشی از غذا می‌تواند میکروبیولوژیکی، شیمیایی یا فیزیکی باشد و با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست. به عنوان مثال می توان به آلودگی‌های باکتریایی ، ویروسی یا آفت کش اشاره کرد. به بیانی دیگر طبق تعریف کمسیون Codex Alimentarius بهداشت مواد غذایی عبارت است از «کلیه موازینی که رعایت آن‌ها در تولید، فرآیند، نگهداری و عرضه مواد غذایی ضروری است تا ماده غذایی سالم و با کیفیت بالای بهداشتی به دست مصرف کننده برسد».
در امر ایمنی بهداشت مواد غذایی چه اهدافی حائز اهمیت است و چه اقداماتی جهت رسیدن به این اهداف قابل اجرا است؟
بهداشت مواد غذایی در وهله اول از نظر سالم بودن غذا و پس از آن بالا بودن کیفیت خوراکی آن حائز اهمیت است و برای رسیدن به این اهداف اجرای موارد زیر ضروری است:
۱- تهیه مواد اولیه سالم به ویژه مواد اولیه‌ای مانند گوشت، شیر، تخم مرغ، که از اجزاء تشکیل دهنده صدها نوع از غذاهای مختلف می‌باشند و در صورت آلوده بودن آنها، اپیدمی‌های خطرناکی به وجود خواهند آورد. بنابراین بهداشت مواد غذایی در فرآورده‌های فوق از دام زنده آغاز می‌گردد. بازرسی قبل و پس از کشتار هنگام تولید گوشت و معاینه دام‌های شیری در حین تولید شیر، اولین گام مؤثر در مورد اجرای امر بهداشت مواد غذایی با منشاء دامی می‌باشد.
۲- تحقیقات در زمینه شرایطی که سبب مخاطرات بهداشتی و کیفی غذایی می‌گردند و ابداع روش‌هایی که در بر طرف کردن شرایط فوق مؤثر واقع می‌گردند.
۳- اعمال کنترل‌های دقیق بهداشتی در تهیه، فرآیند، بسته بندی، نگهداری، حمل و نقل و توزیع مواد غذایی.
چه علومی می‌تواند در زمینه دست‌یابی به بهداشت مواد غذایی کاربرد داشته باشد؟
بهداشت مواد غذایی یکی از علوم کاربردی می‌باشد که مستلزم دارا بودن اطلاعات کافی در زمینه علوم طبیعی مانند پزشکی، شیمی، انگل شناسی، میکروب شناسی، سم شناسی، اکولوژی، زیست شناسی و اپیدمولوژی می‌باشد.
آمارهای ناشی از ایمنی و سلامت مواد غذایی و تاثیرگذاری آن بر قشرهای مختلف در جامعە بە چە شیوە‌ای است؟
طبق آمارها، سالانه 600 میلیون نفر از بیماری‌های ناشی از مواد غذایی رنج می‌برند و غذاهای ناامن سلامت انسان و اقتصاد را تهدید می‌کند. افراد آسیب پذیر و حاشیه نشین، به‌ویژه زنان و کودکان، جمعیت متأثر از درگیری و مهاجران را تحت تأثیر قرار می‌دهد. سالانه حدود 3 میلیون نفر در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه در سراسر جهان بر اثر غذا و بیماری‌های منتقله از آب می‌میرند. 
 اهمیت سلامت غذایی و پیدایش روش‌های مختلف پردازش غذا را در طول زمان بیان نمایید؟
غذا نقطه شروع انرژی، سلامتی و رفاه ما است. اما در دنیایی که به طور فرآیندهای پیچیده و به‌هم پیوسته است، با ادامه رشد زنجیره‌های ارزش غذایی، استانداردها و قوانین برای حفظ امنیت ما اهمیت بیشتری می‌یابند. واقعیت این است که مردم از همان ابتدا به بیماری‌های ناشی از غذا مبتلا بوده‌اند و به نظر می‌رسد که بیماری‌های ناشی از غذا، سال به سال در حال افزایش است، به همین دلیل در طول زمان، بسیاری از روش‌های پردازش غذا، مانند پخت و پز، نمک سود کردن، کنسرواسیون، دودی کردن، تخمیر و ... ناشی از تمایل به کاهش بیماری‌های منتقله از غذا بوده است.
 ایمنی و سلامت غذایی چگونە می‌تواند منجر بە پیشرفت و افزایش آگاهی شود و چگونە می‌تواند برای توسعە اقتصادی و اجتماعی مضر واقع شود؟
قابلیت‌های پیشرفته سیستم ایمنی غذایی مدرن برای شناسایی عوامل بیماری‌زا، باعث افزایش آگاهی و اقدامات ما برای کاهش موارد اضطراری بهداشت و ایمنی مواد غذایی شده است، لذا دستیابی به غذاهای کاملاً ایمن و مغذی، کلیدی در حفظ زندگی و ارتقای سلامتی است، و نکته مهم اینکه، بیماری‌های منتقله از طریق غذا با تشدید سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی و همچنین آسیب رساندن به اقتصاد ملی، گردشگری و تجارت، مانع و سدی در برابر توسعه اقتصادی - اجتماعی می‌شوند بنابراین روز به روز بیشتر باید به این مهم پرداخت.
تنظیم: پریسا نصراللهی و ژینو کریمی/خبرنگاران سرویس فرهنگی مفدا کردستان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.