سه‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳

همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران با مرکز تبادلات آکادمیک آلمان

علوم پزشکی تهران

نشست مشترک رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با مدیر مرکز تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) در ایران به منظور توسعه تعاملات دانشگاهی با این کشور برگزار شد.

به گزارش مفدا، نشست مشترک دکتر علی جعفریان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر Frens Stoeckel مدیر مرکز تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) در ایران به منظور توسعه تعاملات دانشگاهی با این کشور برگزار شد.

دکتر Frens Stoeckel مدیر مرکز تبادلات آکادمیک آلمان تمرکز اصلی DAAD را در حوزه‌های علوم و تحقیقات دانست و تاکید کرد: در زمینه تحقیقات این مرکز تسهیلاتی را در اختیار متقاضیان مراکز آموزش عالی آلمان تا مقطع PhD، اعضای هیأت‌علمی (Academic Staff) و کارشناسان قرار می‌دهد.

وی افزود: از پژوهشگران جوانی که موفق به اخذ دعوت‌نامه از دانشگاه‌های کشور آلمان شوند نیز حمایت خواهد شد.

مدیر مرکز تبادلات آکادمیک آلمان در ایران با بیان اینکه DAAD این امکان را دارد که فرصت حضور اعضای هیأت‌علمی دانشگاه را در کنفرانس های علمی به میزبانی دانشگاه‌های آلمانی فراهم کند، گفت: در زمینه تبادلات دانشجویی نیز از طرف این مرکز تسهیلاتی ارائه می‌شود که در همین راستا فهرستی از مراکز آموزش عالی آلمان جهت آشنایی متقاضیان بر روی وب‌سایت DAAD قرار گرفته است.

در ادامه، موضوعاتی چون زبان آموزش در دانشگاه‌های کشور آلمان، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت ویژه کارشناسان بین‌الملل دانشگاه و شرایط اخذ ویزا برای اعضای هیأت‌علمی از سوی حاضران مطرح شد.

دکتر Stoeckel نیز با تأکید بر اینکه زبان آموزشی در دانشگاه‌های مورد حمایت DAAD، انگلیسی و آلمانی است، بیان داشت: همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت ویژه کارشناسان نیز از سوی این مرکز حمایت می‌شود.

وی یادآور شد: مرکز تبادلات آکادمیک آلمان در ایران تسهیل شرایط اخذ ویزا برای اعضای هیأت‌علمی با هدف حضور در دانشگاه‌های این کشور را پیگیری خواهد کرد.

در ادامه این نشست دکتر جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با اشاره به حمایت مالی دانشگاه از دوره‌های فرصت مطالعاتی اعضای هیأت‌علمی از مرکز تبادلات آکادمیک آلمان در ایران خواست آنها نیز در قالب همکاری های پیش رو نقش موثری در این برنامه ایفا کنند.

به گزارش مهر، جعفریان خاطرنشان کرد: نتایج این نشست به منظور بهره‌برداری هرچه مناسب‌تر، از طریق معاونت‌های بین‌الملل، آموزشی و پژوهشی دانشگاه به واحدهای زیرمجموعه دانشگاه ارائه خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.