شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳

امکان واکسیناسیون دانشجویان علوم پزشکی در محل سکونت فراهم شد

گزارش تصویری/ واکسیناسیون دانشجویان بهداشت و ایمنی روز سه‌شنبه 4خرداد انجام شد

براساس ابلاغیه‌ی وزارت بهداشت، دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی واجد شروط دریافت واکسن می‌توانند در ‏محل سکونت خود واکسن را دریافت کنند‎.‎

به گزارش مفدابهشتی به نقل از ایسنا- دکتر علیرضا رییسی سخن‌گوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون بهداشت وزارت بهداشت با ابلاغ نامه‌ای به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان را تشریح کرد. 

در این نامه آمده است:  

با توجه به این که معاونت‌های بهداشت تعدادی از دانشگاه‌های علوم پزشکی درخواست دارند واکسیناسیون دانشجویان متقاضی دریافت واکسن در خارج از شهرستان محل تحصیل ایشان انجام شود، بنابراین تأکید می‌شود واکسیناسیون کرونا براساس سند ملی گسترش واکسیناسیون کرونا مصوب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا انجام گردد. بنابراین وزیر بهداشت نیز بر رعایت دقیق مفاد سند مذکور تأکید ویژه دارد. 

هم‌اکنون براساس سند فوق واکسیناسیون برای دانشجویان بالینی شامل رشته‌های: پزشکی، داندان‌پزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی و علوم و آزمایشگاهی در ترم‌های بالا و دستیاران و دانشجویان دکترا در فاز اول و دانشجویان کارشناسی ارشد در فاز دوم که در رشته‌هایی همچون: ایمنی‌شناسی، ویروس‌شناسی، میکروب‌شناسی پزشکی، پاتولوژی، فیزوتراپی، داروسازی بیمارستانی یا هر رشته‌ی علوم پایه‌ای که به نحوی با بیمار و نمونه‌ی آزمایشگاهی در تماس هستند، انجام می‌شود.

آموزش این گروه از دانشجویان علی القاعده حضوری‌ست و لذا در محل تحصیل سکونت دارند و براساس گزارش‌های دریافتی واکسیناسیون آن‌ها را معاونت‌های بهداشت دانشگاه‌ها انجام داده‌اند، یا در حال انجام است؛ بنابراین در صورتی که در وضعیت خاص دانشجو متقاضی دریافت واکسن در خارج از محل تحصیل –برای مثال در محل سکونت- باشد، انجام واکسیناسیون با رعایت برخی شروطی مجاز است. 

براین اساس دانشجو باید از دانشگاه محل تحصیل به دانشگاه محل سکونت معرفی‌نامه‌ای را حاوی: نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره‌ی دانشجویی، رشته‌ی تحصیلی، مقطع تحصیلی، اعلام واجد شروط بودن دریافت واکسن و نداشتن امکان دریافت واکسن در محل تحصیل تحویل دهد. از این رو، هنگام مراجعه برای دریافت واکسن دانشجو باید علاوه بر معرفی‌نامه‌ی فوق کارت ملی و کارت دانشجویی به همراه داشته باشد. پس از احراز هویت واکسیناسیون انجام و در سامانه‌ی ثبت خواهد شد. در این وضعیت به منظور مدیریت بهتر واکسن توصیه‌ی این معاونت دریافت و ثبت هر دو نوبت واکسن دریک محل است؛ اما در وضعیت اضطراری تجویز دو نوبت در دو شهرستان متفاوت مجاز است.

انتهای پیام  

منبع خبر:

https://www.isna.ir/news/1400031510791

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.