جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶

چهاردهم و پانزدهم خرداد فرصتی مغتنم برای بازشناسی آرمان‌ها، اندیشه‌های امام راحل است

بوشهر

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگا های استان بوشهر گفت:چهاردهم و پانزدهم خرداد فرصتی مغتنم برای بازشناسی آرمان‌ها، اندیشه‌های امام راحل، تبیین ابعادشخصیتی حضرت امام و تجدید پیمان با اهداف ایشان است


  به گزارش مفدا بوشهر، حجت‌الاسلام "عباس دشتی" در خصوص ایام تاریخ ساز خرداد بیان کرد: تاریخ معاصرایران، نقاط عطف‌ وحساس‌ چندی‌ را پشت‌ سر نهاده‌ است‌ که‌ قیام‌ پانزده‌ خرداد ۱۳۴۲، یکی‌ از مهم‌ترین‌ آنهاست و با آسمانی شدن امام راحل، چهاردهم خرداد هم اهمیت خاصی پیدا کرده است.

وی افزود: تلخی حوادث پانزدهم خرداد بسترساز شیرینی پیروزی و تداوم انقلاب گردید و سرفصلی مهم و یک مبدا موثر برای تاریخ تحولات ایران اسلامی شد.

حجت‌الاسلام دششتی تصریح کرد:‌ این انقلاب، انقلابی منحصر به فرد است و تئوری‌ها و نظریه‌های سیاسی متداول را به چالش کشید و انحصار فهم در چارچوب مفاهیم خاص را متحول ساخت.


مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر خاطر نشان کر : بی شک همانگونه که عاشورا، سرفصلی بی بدیل برای کتاب بیداری تاریخ، ظلم ستیزی و مقاومت در مقابل ظالمان است؛ پانزدهم خرداد هم تجلی درس آموزی از این سرمشق عملی است.


وی با اشاره به برجسته بودن اندیشه های سیاسی امام راحل گفت:‌ اندیشه سیاسی این مجاهد نستوه که منبعث از آموزه‌های دینی است؛ گفتمان جدیدی در صحنه روابط بین‌الملل به وجود آورد که تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران کلان نظام بین‌الملل از این معجزه قرن متحیر ماند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.