جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷

در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛

برای اولین بار در کشور، « راهنمای ارزیابی مددکاری اجتماعی در حوزه روانپزشکی » طراحی شد

دانشگاه علوم توانبخشی

گروه آموزشی مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با همکاری مددکاران اجتماعی مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی، برای اولین بار در کشور، « راهنمای ارزیابی مددکاری اجتماعی در حوزه روانپزشکی » را طراحی کرد.

به گزارش مفدا علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛  گروه آموزشی مددکاری اجتماعی دانشگاه، در کارگاه آموزشی « ارزیابی در مددکاری اجتماعی روانپزشکی » که با حضور جمعی از مددکاران اجتماعی مرکز روانپزشکی رازی، و در قالب گروه های کوچک آموزشی برگزار شد، شیوه های ارزیابی فراگیر و چند سطحی با رویکرد مدیریت یکپارچه را مورد بررسی قرار داد.

   رقیه برخورداری مسئول واحد مددکاری اجتماعی مرکز روانپزشکی رازی در این باره به خبرنگار وبدای دانشگاه گفت: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif درحال حاضر پروتکل‌های خدمات پایه مددکاری اجتماعی بیمارستان در این مرکز روانپزشکی رازی اجرا می شود که این پروتکل ها مناسب بیمارستان های جنرال بوده و باعث مشکلاتی در روند ارزیابی و مداخلات مددکاران اجتماعی در بیمارستان روانپزشکی و مستندسازی ناقص فعالیت های مددکاران اجتماعی می شود.

    وی افزود: طی نیازسنجی که سال گذشته در واحد مددکاری اجتماعی بیمارستان روانپزشکی رازی انجام شد، نبود دستورالعمل مشخص برای ارزیابی افراد مبتلا به اختلالات روانپزشکی یکی از دغدغه های جدی مددکاران اجتماعی شاغل در این مرکز بود.

   برخورداری ادامه داد: در همین راستا، با توجه به سیاست های دانشگاه مبنی بر تعامل فضای آکادمیک و مراکز تابعه در به اشتراک گذاری دانش و تجربه با یکدیگر، گروه مددکاری اجتماعی دانشگاه و واحد مددکاری اجتماعی بیمارستان رازی، نسبت  به طراحی الگوی مناسب سازی شده « ارزیابی چند بعدی در مددکاری اجتماعی روانپزشکی » با مشارکت فعال مددکاران اجتماعی مجرب و کارآزموده این مرکز اقدام کردند.

   به گفته وی، در این الگو ضرورت توجه به ابعاد اجتماعی و به ویژه خانوادگی مشکلات این بیماران در نظر گرفته شده است و درخصوص مراقبین اصلی نیز ملاحظات خاصی وجود دارد. که پس از تکمیل ابعاد مختلف این الگو، فرم های اختصاصی مددکاری اجتماعی روانپزشکی تنظیم خواهد شد.

   برخورداری در پایان، ابراز امیدواری کرد که با توجه به رویکرد چند بعدی و فراگیر این الگو، مددکاران اجتماعی بتوانند در همه بیمارستان هایی که به افراد مبتلا به اختلالات روانپزشکی ارائه خدمت می کنند، از آن بهره مند شوند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نیکان - نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.