پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۸

اولین مرحله واکسیناسیون هپاتیت "B" دانشجویان دانشکده پرستاری آباده انجام شد

واکسیناسیون

به منظور افزایش ایمنی، اولین مرحله واکسیناسیون هپاتیت "ب" ویژه دانشجویان ورودی ۹۹ دانشکده پرستاری آباده صورت گرفت.

به گزارش مفدا آباده- به منظور ایمن سازی دانشجویان پرستاری ورودی ۹۹ در مقابل  "هپاتیت ب" به عنوان گروه های در معرض خطر آلودگی با برنامه ریزی  بین معاونت های فرهنگی دانشجویی، معاونت آموزشی و واحد بیماریهای واگیر ایمن سازی دانشجویان در محل واحد مبارزه با بیماریهای واگیر مرکز بهداشت شهرستان آباده انجام شد.

مدیر فرهنگی دانشجویی دانشکده آباده در این زمینه گفت: هر سال همزمان با ثبت نام دانشجویان نو ورود وتکمیل معاینات سلامت آزمایش کنترل تیتر آنتی بادی هپاتیت B جهت دانشجویان انجام می شد اما امسال با توجه به تعطیلی مکرر دانشگاه ها به دلیل شرایط کرونایی این برنامه پس از عبور از موج چهارم کرونا و حضور دانشجویان در دانشکده با هماهنگی مرکز طبی دانشجویان در شیراز انجام شد.

زمانی افزود: پس از اعلام نتایج آزمایشات با هماهنگی به عمل آمده با واحد بیماریهای واگیرمرکز بهداشت شهرستان اولین مرحله واکسیناسیون هپاتیت B دانشجویان ورودی ۹۹ انجام شد.

لازم به ذکر است : به منظور انجام ایمنی و لزوم ۳ مرحله تزریق واکسن مذکور نوبت بعدی تزریق این واکسن یکماه بعد انجام خواهد شد.وجهت سایر ورودی هانیز به محض حضور در دانشکده این برنامه اجرا می شود..

وی در ادامه از همکاری همکاران مرکز طبی دانشجویان در شیراز و آزمایشگاه مرکز والفجر شیرازجهت انجام آزمایش کنترل تیترآنتی بادی و زحمات همکاران واحد بیماریهای واگیر مرکز بهداشت شهرستان در تزریق واکسن تشکرو قدردانی نمود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.