پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰

آسمان پاک، تن سالم، با هر ایرانی یک دوچرخه؛

روز جهانی دوچرخه‌سواری: هوای دوچرخه‌سواران را داشته باشید

روز جهانی دوچرخه سواری

سازمان ملل سوم ژوئن ۲۰۱۸ برابر با ۱۳ خرداد را نخستین سال برای «روز جهانی دوچرخه‌سواری» نام‌گذاری ‏کرد و از تمامی فعالان فرهنگ دوچرخه‌سواری خواست که در این تاریخ، نخستین روز زندگی خود را با ‏دوچرخه تجربه نمایند، تا حفظ محیط زیست و سلامت در جامعه پوشش همگانی یابد.‏

به گزارش مفدابهشتی- هرچند مردم بسیاری از شهرهای ایرانی علاقهمندی دیرینه به دوچرخه دارند، اما هنوز نیاز است برای دوچرخهسواری عمومیِ مردم فرهنگ‌سازی صورت بگیرد.

9خرداد امسال همایش دوچرخهسواری شهروندان منطقهی ۳ تهران به مناسبت نزدیک شدن به روز جهانی دوچرخهسواری در بلوار میرداماد برگزار شد. این رویداد فرهنگی با مشارکت معاونت حمل و نقل و ترافیک، هلال احمر و گروههای مردمنهاد این منطقه از ساعت ۹  صبح روز یکشنبه از مسیر دوچرخه بلوار میرداماد آغاز و تا ساختمان شمارهی یک شهرداری ادامه یافت. شرکتکنندگان در این همایش با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین «با دوچرخهسواری، زندگی با کیفیت را به خودمان و نسل آینده هدیه کنیم»، «دوچرخهسواری راه حل سبک زندگی کمتحرک و شهر امروز، نتیجه انتخاب های دیروز ماست». «با دوچرخهسواری، فردایی متفاوت میسازیم» از همه خواستند این وسیلهی نقلیه را سبک و مد حمل و نقل پاک بدانند و از آن استفاده کنند.

همچنین 11 خرداد امسال به مناسبت این روز، برنامههای شاد و متنوعی با موضوع فرهنگسازی دوچرخهسواری و استفادهی درست از وسایل نقلیه پاک، قدردانی از رانندگان تاکسی و اتوبوس برای همراهی در این امر با شعار «هوای دوچرخهسواران را داشته باشید» در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بوستان ترافیک منطقهی 16 شهرداری تهران برگزار شد.

گفتنیست برای دیدن عکسهای این مراسم به نشانی زیر مراجعه کنید.

http://www.tehranpicture.ir/fa/album/7420/

همچنین لینک خبر همایش دوچرخهسواری منطقه3 در زیر آمدهاست:

https://shahr.ir/news/10892

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.