چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۱

دریافت دوز دوم واکسن اسپوتنیک روسی در محدوده زمانی چهار هفته تا ۹۰ روز از دوز اول است

مفدا تبریز

دکتر سیمین‌ خیاط زاده اظهار کرد: چنانچه دوز اول واکسن اسپوتنیک به افراد بالای ۸۰ سال تزریق شده است، این واکسن بدن را تا ۹۰ روز پس از دریافت، از بابت سیستم ایمنی نگه می‌دارد و واکسیناسیون دوز دوم می‌تواند تا این مدت، فاصله داشته باشد.

به گزارش مفدا تبریز، رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت آذربایجان شرقی گفت: زمان حداقلی بین دریافت دوز اول و دوم واکسن اسپوتنیک روسی حدود چهار هفته و حداکثر زمان حدود ۹۰ روز است.
دکتر سیمین‌ خیاط زاده با اشاره به تاخیری که در تحویل دوز دوم واکسن اسپوتنیک اتفاق افتاد، گفت: این اطمینان را به تمامی مردم می‌دهیم که ما بین زمان دریافت دوز اول و دوز دوم واکسن کرونا، یک فاصله زمانی حداقل و حداکثر وجود دارد و هنوز برای تزریق دوز دوم واکسن اسپوتنیک روسی وقت داریم.
 
وی ادامه داد: چنانچه دوز اول واکسن اسپوتنیک به افراد بالای ۸۰ سال تزریق شده است، این واکسن بدن را تا ۹۰ روز پس از دریافت، از بابت سیستم ایمنی نگه می‌دارد و واکسیناسیون دوز دوم می‌تواند تا این مدت، فاصله داشته باشد.
 
دکتر خیاط زاده گفت: خواهشمندیم که این افراد به هیچ وجه به هیچ کدام از مراکز بهداشت استان جهت دریافت دوز دوم ‌واکسن اسپوتنیک مراجعه نکنند تا زمانی که از طریق رسانه‌ها و مراکز سلامت اطلاع رسانی شود که واکسن آماده تزریق است.
 
وی متذکر شد: دوز اول هر نوع واکسن کرونایی که تزریق شود، دوز دوم و نوع دوم همان واکسن در مرحله بعدی به فرد تزریق می‌شود

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.