دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳

در جلسه روسای بخش‌های بیمارستان شریعتی

مسائل آموزشی دستیاران بررسی و درباره نتایج اعتباربخشی بیمارستان شریعتی تبادل نظر شد

مشکلات

روسای بخش‌های بیمارستان شریعتی درباره مواردی از جمله آموزش دستیاران و نتایج اعتبار بخشی بیمارستان تبادل‌نظر کردند.

به گزارش مفدا تهران، بیمارستان شریعتی، این جلسه دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ در سالن باستان حق برگزار شد.
دکتر سعید رضا مهر پور رئیس بیمارستان شریعتی در ابتدای این جلسه درباره منابع بیمارستان در طرح تحول سلامت و اعتباربخشی بیمارستان‌ها صحبت کرد. در ادامه دکتر محمد رضا جعفری مدیر درمان بیمارستان شریعتی با اشاره به کاهش مراجعه بیماران کرونا در روزهای اخیر، آماری از بیماران بستری و سرپایی کووید در دوره‌های بحرانی ارائه کرد و به مقایسه موارد مرگ و میر در این دوره‌ها و آمار تعداد تخت‌های تخصیص‌یافته پرداخت.

همچنین در این جلسه دکتر مسعود رفعتی درباره منابع بیمارستان و مدیریت مصرف انرژی و هزینه‌ها صحبت کرد. دکتر مونا طلسچیان رئیس واحد بهبود کیفیت بیمارستان نیز با اشاره به اعلام رتبه اعتباربخشی بیمارستان در سال ۹۸ گفت: همدلی تمامی افراد در بیمارستان باعث شد ارزیابی خوبی انجام شود و نظر ارزیابان رضایت‌بخش بود که امیدوارم شریعتی همین‌طور پیش برود.

دکتر طلسچیان همچنین در ادامه با توضیح در مورد محورهای مورد ارزیابی درباره موارد لازم برای آموزش به دستیاران صحبت کرد. دکتر مهرپور نیز به برخی موارد قابل‌بهبود ازجمله پوشش حرفه‌ای دستیاران اشاره کرد و گفت: لازم است به سنجه‌هایی ازجمله شناسایی بیمار، ایمنی بیمار و انتقال بیماران توجه و تأکید بیشتری شود. 

در ادامه این جلسه دکتر طهماسبی، دکتر نفیسی، دکتر میکائیلی، دکتر جبلی، دکتر سروش، دکتر حاکمی و دکتر شیرانی درباره 

دغدغه‌های آموزشی دستیاران، آزمون بورد، بیمه و مسائل مالی دستیاران، استقبال از انتخابات کمیته صنفی دستیاران و لزوم رایزنی با مراجع ذیصلاح برای حل مسائل دستیاران صحبت کردند. همچنین ارائه بازخورد در خصوص محورهای ارزیابی‌شده به روسای بخش‌ها، پیگیری اصلاحات جدید،  کمبود نیروی پرستار در بخش‌های تخصصی و استفاده از افراد داوطلب برای کمک و برخی مسائل آزمایشگاهی مشکلات بخش‌ها نیز از موارد مطرح‌شده بود. 

کد خبرنگار: 240301

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.