دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱

با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت؛

آیین تجلیل از جهادگران عرصه سلامت در "طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

تجلیل از جهادگران فسا

آیین تجلیل از جهادگران عرصه سلامت در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی جهت پیشگیری و درمان پاندمی کرونا با حضور معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، ناظر عالی وزارت بهداشت، هیئت رئیسه و جهادگران دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد و از جهادگران تقدیر به عمل آمد.

به گزارش مفدا فسا، آیین تجلیل از دانشجویان جهادگر سلامت دانشگاه علوم پزشکی فسا در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی جهت پیشگیری و درمان پاندمی کرونا با ارتباط ویدیوکنفرانسی با دکترسیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکترامیراحمد اخوان نماینده وزیر و ناظر عالی وزارت بهداشت در طرح شهید سلیمانی، هیئت رئیسه و جمعی از دانشجویان جهادگر دانشگاه برگزار شد.

 معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه نظام سلامت مانند یک خانواده است، گفت: دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در بحران حساس پاندمی کرونا به خانواده نظام سلامت توجه ویژه داشتند و به افراد در معرض خطر جانی دوباره بخشیدند و در این بحران، دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی نظام سلامت را به عنوان خانواده اصلی خود شناختند و از هیچ همتی فروگذار نکردند.

دکتر سیماسادات لاری افزود: علی رغم حضور پر رنگ دانشجویان در محیط های بالینی، جشنواره ها و همایش هایی از قبیل جشنواره فرهنگی سیمرغ، طرح جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی، جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت و جشنواره ملی قرآنی با استقبال و شور و هیجان دانشگاهیان همراه بوده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به جان فشانی جوانان این مرز و بوم در هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: اکنون نیز ما شاهد از خودگذشتگی، ایثار و فداکاری جوانانی هستیم که مانند سالیان قبل، خوش می درخشند. فعالیت این جهادگران به صورت اقدامات مراقبتی، حمایتی و نظارتی قابل تقدیر و ستایش است.

دکتر لاری با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات همفکری و هم اندیشی دانشجویان و پرسنل بالینی جهت کاهش مشکلات و چالش ها افزود: بررسی و حل چالش ها می تواند موجب ارتقای خدمات و نقاط قوت مجموعه سلامت گردد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با همت اعضای نظام سلامت افتخار انجام فعالیت های بزرگ و ارزشمندی را در شهرستان داشتیم که بازدیدهای دکتر اخوان نماینده وزیر بهداشت گواهی بر حسن اجرای برنامه ها بوده است.

دکتر علی اصغر خالقی ادامه داد: در این پاندمی و مبارزه نفس گیر، اجرای برنامه های مراقبتی، مدیریتی و نظارتی بدون هماهنگی ها، همراهی و همدلی میسر نبود.

وی بیان کرد: بدون شک قاب زرین متعلق به افرادی است که بی منت و با تاسی از اصل ایثار، همدلی، فداکاری پا به میدان گذاشتند و جانانه همت گماردند که در این بین، دانشجویان و اساتید با تکیه بر شهدا، مدافعین حرم و سردار دل ها در تمام امورات مراقبتی، حمایتی و نظارتی حضوری فعال و موثر داشتند.

در ادامه ناظر و نماینده وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید سلیمانی در دانشگاههای استان های فارس و کهکیلویه و بویر احمد ضمن قدردانی از فعالین و جهادگران عرصه سلامت گفت: در حال حاضر شاهد مشارکت های بین بخشی و مردمی هستیم، در حالی که ۲۰ درصد از اقدامات حوزه حاکمیتی مربوط به وزارت بهداشت است و مابقی اقدامات به دیگر سازمان ها و مشارکت های مردمی بر می گردد.

دکتر امیر احمد اخوان ادامه داد: در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ما شاهد مشارکت چشمگیر دانشگاهیان بوده ایم که طی تعاملات با دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز اقدامات و فعالیت های وزینی در ارایه خدمات نوآورانه انجام شده است.

فعالیت های دستیاران، کارآموزان و کارورزان در پاندمی کرونا، واکسیناسیون دانشجویان و واکسیناسیون عمومی از موضوعات مورد اشاره ناظر عالی وزارت بهداشت بود.

همچنین دکتر مجید نقدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا گزارشی از اقدامات و عملکرد دانشگاه در دوران کرونا و اقدامات جهادی دانشگاهیان ارایه کرد.

عاطفه دهناد جهادگر و دانشجوی رشته بهداشت عمومی به تبیین طرح جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی در بیمارستان و مراکز بهداشتی پرداخت و آماری از تعداد دانشجویان فعال در این عرصه ارائه داد.

در این آیین از ۱۴ نفر به نمایندگی از دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی فسا با اهدای تندیس و لوح سپاس قدردانی شد.

۶۹ نفر از دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی فسا در طرح جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی خدمت رسانی کردند که به صورت مجازی در این نشست شرکت نمودند.

 تقدیر از کلیه جهادگران به صورت فردی در اداره فرهنگی دانشگاه انجام خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.