دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳

رعایت کامل دستورالعملهای بهداشتی برای کلیه افراد مرتبط با انتخابات الزامی است

نحوه ثبت نام و فعال سازی بسته اینترنت انتخاباتی اعلام شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز کرد: رعایت کامل دستورالعملهای بهداشتی با توجه به طرح مدیریت هوشمند برای کلیه افراد مرتبط با انتخابات الزامی است.

به گزارش مفدا مشهد، دکتر مهدی قلیان اول، در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه هرگونه تجمع انتخاباتی، مراسم سخنرانی،گفتگو و مناظره درمکانهای سربسته از قبیل مساجد، سالن های اجتماعات، تالارهای پذیرائی وسالن های ورزشی ممنوع است، عنوان کرد:  مناظره در برنامه های پیش بینی شده صدا و سیما مجاز است علاوه براین برگزاری تجمع انتخاباتی و سخنرانی نامزدها در فضای باز مانند استادیوم روباز، فضای باز مدارس و مراکز آموزش عالی و سایرمراکز مربوط به سازمانها مطابق با شیوه نامه بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بلامانع است.

وی ادامه داد: کلیه شرکت کنندگان و برگزارکنندگان ملزم به استفاده از ماسک میباشند،  مسئولین مراسم به گونه ای برنامه ریزی نمایند که قبل و بعد ازمراسم در درب ورودی و خروجی تجمع به وجود نیاید علاوه براین زمان برگزاری مراسم حداکثر برای ۲ ساعت برنامه ریزی شود.

دکتر قلیان اول با بیان اینکه رعایت کلیه دستورالعملهای بهداشتی ابلاغ شده درخصوص تجمعات الزامی است ، ابراز کرد: وزارت ورزش وجوانان و سایردستگاههای اجرایی که دارای ظرفیت محیط های روباز در مراکز استانها و شهرستانها میباشند، موظفند امکانات خود را به صورت مساوی برای برنامه هایی که شخص نامزد حضور دارد با هماهنگی استانداری و فرمانداری ذیربط دراختیارآنان قراردهند تا براساس شیوه نامه های بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در صورت ضرورت تشکیل جلسات داخلی ستادها در فضای بسته، با رعایت کامل طرح مدیریت هوشمند(رنگ بندی شهرها) و رعایت محدودیت حداکثر ۱۵ نفر برای شهرهای با وضعیت قرمز، ۲۰ نفر برای شهرهای با وضعیت نارنجی و۳۰ نفر برای شهرهای با وضعیت زرد بلامانع است.

دکتر قلیان اول با بیان اینکه مراسم استقبال ازکاندیداها، راه اندازی کارناوالهای تبلیغاتی و موارد مشابه مطلقاً ممنوع است ، اظهار کرد: به منظور کاستن از تعداد و تراکم تجمعات انتخاباتی و همزمان انعکاس وسیع بیان دیدگاهها، نظرات و برنامه نامزدها و فراهم نمودن زمینه اطلاع رسانی حداکثری از طریق صدا و سیما و فضای مجازی برای جبران خلأ تجمعات، برنامه ریزی لازم انجام میشود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.