یکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹

اصلاح مجدد تقویم آزمون های سال ۱۴۰۰ دانشگاه های علوم پزشکی

آزمون

تقویم آزمون های سال ۱۴۰۰ دانشگاه های علوم پزشکی مجدد اصلاح شد و بر این اساس اغلب آزمون های مهم دانشجویان که به دلیل کرونا به تعویق افتاده بود در تیر ماه برگزار می شود.

به گزارش مفدا همدان و به نقل از وب دا، ویرایش مجدد تقویم آزمون های علوم پزشکی در سال ۱۴۰۰ روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت. بر این اساس اولین آزمون دانشجویان علوم پزشکی آزمون صلاحیت بالینی توسط دانشگاه های علوم پزشکی در تاریخ ۶ خرداد برگزار خواهد شد.

همچنین آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی، آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت و میان دوره ای پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی به صورت الکترونیکی به ترتیب در تاریخ های ۱۳، ۲۰ و ۲۱ خرداد برگزار خواهند شد و به این ترتیب پرونده آزمون های خرداد بسته می شود.

بر اساس تقویم جدید آزمون های وزارت بهداشت، اغلب آزمون های کلیدی دانشجویان علوم پزشکی که به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده است در تیر ماه برگزار می شود و به این ترتیب آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی در تاریخ های ۵، ۶ و ۷ و آزمون دستیاری رشته های تخصصی بالینی پزشکی( دوره ۴۸) در تاریخ ۸ و آزمون ارتقاء دستیاران دندانپزشکی به همراه آزمون کتبی دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیب) توسط دانشگاه ها هر دو در تاریخ ۱۰،  آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی توسط دانشگاه ها در تاریخ های ۱۷، ۱۸ و ۱۹ تیر و در نهایت آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی در تاریخ ۳۱ تیر و اول مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

همچنین آزمون علوم پایه دندانپزشکی- آزمون ۱۸۰ واحدی داروسازی و ارتقای دانش آموخته گان خارج از کشور نیز به عنوان آخرین آزمون سال ۱۴۰۰ دانشجویان علوم پزشکی در تاریخ ۱۳ اسفند برگزار می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.