شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲

تاریخ برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مشخص شد

کمیته اجرایی انتخابات شاهرود

با تصمیم هیأت اجرایی، انتخابات هجدهمین دوره شورای صنفی دانشجویان و دستیاران دانشگاه علوم پزشکی شاهرود سه شنبه ۱۸ خرداد برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا شاهرود، نشست هیأت اجرایی انتخابات شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شنبه به ریاست دکتر سید شاهرخ آقایان معاون فرهنگی و دانشجویی در دفتر این معاونت برگزار شد. در این نشست مدیر دانشجویی، مدیر فرهنگی، روسا و نمایندگان دانشکده‌ها و نماینده دانشجویان نیز حضور داشتند.

معاون فرهنگی و دانشجویی به ارائه گزارش مختصری از پیشینه انتخابات اردیبهشت ماه و چرایی تصمیم هیأت نظارت مبنی بر برگزاری انتخابات مجدد پرداخت. دکتر سید شاهرخ آقایان اظهار داشت: در انتخابات ماه گذشته ۵۶ نفر برای شرکت در انتخابات نام نویسی کرده و از این تعداد صلاحیت ۵۳ دانشجو احراز شده بود.

دکتر آقایان اضافه کرد: پس از تصمیم هیأت نظارت درخصوص برگزاری دوباره انتخابات بار دیگر در قالب یک فراخوان فرصت یک هفته‌ای برای نام‌نویسی اختصاص داده و اعلام شد نامزدهایی که در انتخابات اردیبهشت شرکت کرده بودند به طور خودکار در انتخابات بعدی نیز شرکت داده می‌شوند و نیازی به نام‌نویسی دوباره ندارند.

وی ابراز کرد: در بازه زمانی تعیین شده نیز سه تن از نامزدهای دور قبل انصراف داده و ۱۶ دانشجوی دیگر هم ثبت نام کردند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود همچنین به افزایش ضریب ایمنی انتخابات الکترونیک اشاره و تصریح کرد: در این انتخابات برای ثبت رأی کد امنیتی به شماره همراه دانشجویان که در زمان ثبت‌نام به دانشگاه ارائه کردند، ارسال می‌شود.

در این نشست پس از بحث و تبادل نظر اعضا مقرر شد انتخابات الکترونیک هجدهمین دوره شورای صنفی دانشجویان و دستیاران دانشگاه علوم پزشکی شاهرود سه شنبه ۱۸ خرداد از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ برگزار شود.

نامزدهای تأیید صلاحیت شده نیز از ساعت ۹ صبح جمعه ۱۴ خرداد به مدت چهار روز امکان تبلیغات دارند و طبق آیین نامه از ۱۲ ساعت پیش از برگزاری انتخابات یعنی از ساعت ۲۱ دوشنبه ۱۷ خرداد مهلت انجام تبلیغات به پایان می‌رسد.

انتخابات شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اردیبهشت ۱۴۰۰ برای نخستین بار به صورت الکترونیک برگزار شده بود که با تصمیم هیأت نظارت مقرر شد به منظور رعایت حق‌الناس و صیانت از آراء دانشجویان با افزایش ضریب ایمنی یک بار دیگر تکرار شود.