شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱

در گفتگو با "مدیر دانشجویی" دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

 تشکیل شورای صنفی دانشجویان به نوبه خود برای دانشگاه یک فرصت است

سعید کریمی خو

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: انتخابات شورای صنفی دانشجویان بر اساس یک برنامه ریزی دقیق و زمان بندی شده، مطابق آیین نامه و مصوبات شورای نظارت، در ۱۴ واحد صنفی مستقر در تمام دانشکده ها و خوابگاه های دانشجویی و برای اولین بار به صورت تماما الکترونیک برگزار و به کار خود پایان داد.

"سعید کریمی خو"، مدیر امور دانشجویی معاونت فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه اظهار داشت: شورای صنفی دانشجویی فرصتی است که در آن دانشجویان می توانند با انتخاب نمایندگان شایسته و مسئولیت پذیر در تصمیم گیری های مهم نقش اساسی و تایید کننده داشته باشند. 

وی در ادامه افزود: پنجمین انتخابات شورای صنفی دانشجویان بر اساس یک برنامه ریزی دقیق و زمان بندی شده، مطابق آیین نامه و مصوبات شورای نظارت، در ۱۴ واحد صنفی مستقر که شامل ۹ دانشکده و ۵ مجموعه خوابگاهی خواهران و برادران می باشد برای اولین بار به صورت تماما الکترونیک برگزار و به کار خود پایان داد.

کریمی خو تصریح کرد: تشکیل شورای صنفی دانشجویی برای دانشگاه نیز یک فرصت است، چرا که با مشارکت و همکاری اعضای شورای صنفی، می توان برنامه ها و تدابیر مناسب تری را برای ارائه خدمات به دانشجویان اتخاد کرد.

وی ادامه داد: این مدیریت برای تشکیل شوراهای صنفی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در اواخر سال گذشته اقدامات اولیه خود را آغاز و با برگزاری جلسات متعدد و تشکیل کمیته های اجرایی و کمیته نظارت بر انتخابات، کارهای اجرایی کلید خورد و در ادامه با تعیین خط مشی فرایند، جدول زمانبندی مراحل مختلف از اعلان و شروع ثبت نام تا پایان و اعلام نتایج تهیه و آماده گردید.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: هیئت اجرایی انتخابات در خصوص راهکارهای افزایش ضریب امنیت رای گیری، پیشنهادات خود را مطرح کردند تا با مشورت واحد فناوری اطلاعات مورد بررسی و اجرا قرار گیرد.

کریمی خو ادامه داد: به این ترتیب با انجام رای گیری در فضای مجازی، دانشجویان توانستند بدون نیاز به مراجعه حضوری به باجه های اخذ رای، رای خود را ثبت نمایند که خوشبختانه این موضوع موجبات مشارکت بالای دانشجویان را فراهم آورد و دانشجویان این فرصت را داشتند تا در فضای مجازی و سایر بسترهای فراهم شده توسط دانشگاه تبلیغات کنند.

وی در پایان با اعلام استقبال گسترده دانشجویان در این دوره از انتخابات شورای صنفی خاطرنشان کرد: پس از اتمام فرایند رای گیری که با استقبال بی سابقه دانشجویان نیز مواجه گردید، نفرات اول که حائز بیشترین آراء بودند به ترتیب به عنوان اعضای اصلی و یا علی البدل این شورا انتخاب شدند تا پرونده این دوره از انتخابات شورای صنفی نیز بسته شود.

کد خبرنگار؛ ۰۵۱۰۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.