شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴

در وبینار سلامت معنوی عنوان شد؛

تقوا، مهمترین ابزار بهداشت معنوی است

سلامت معنوی

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد در وبینار سلامت معنوی که ویژه اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار شده بود تصریح کرد: از منظر قرآن کریم تقوا، مهمترین ابزار بهداشت معنوی است.

به گزارش مفدا یزد، حجت الاسلام اسماعیل امامی ضمن بیان مطلب فوق خاطرنشان کرد: اگر تقوا به معنای خودکنترلی در جامعه رواج پیداکند خیلی از مسائل و بیماریهای معنوی ایجاد نمی شود، چرا که تقوا و خودنگهداری مبنای اسلام است، و مهمترین چیزی که می تواند آنرا آسیب بزند سبک زندگی غربی است، که مبنای آن هوای نفس است.

این مقام مسئول با اشاره به تقوا و خداخواهی توضیح داد: تقوا آثار مثبت زیادی در زندگی انسان دارد یکی از این آثار انسان سازی است، امام علی (ع ) می فرماید: تقوا یک خصلت روحی و یک تربیت معنوی است که در پرتو آن جان انسان ساخته و پرداخته می شود.

وی مسؤلیت پذیری را از دیگر اثرات تقوا بیان کرد و گفت: فرد با تقوا از زیربار مسئولیت های شرعی شانه خالی نمی کند و مشتاقانه می پذیرد و سختی ها و مشکلاتش را هموار می کند.

امامی با اشاره به بخش درمان معنوی خاطرنشان کرد: مهمترین ابزار برای درمان معنوی توبه است.

در این وبینار در خصوص سبک زندگی اسلامی، مشکلات پیرامون ازدواج جوانان و سایر مسائلی که جوانان با آن درگیر هستند و همچنین نقش ویژه اساتید در تحقق این مسائل بحث و تبادل نظر شد.

در پایان این وبینار به پرسش های اساتید و اعضای هیات علمی در حوزه های مختلف پاسخ داده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.