چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

امنیت، اقتدار و عزت این مرز و بوم، مرهون رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهداست

بوشهر

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست شورای فرهنگی دانشگاه مطرح کرد: شهیدان قهرمانان اصلی این مملکت هستند و امنیت، اقتدار و عزت این مرز و بوم، مرهون رشادت‌ها، شجاعت طلبی‌ها و ایثارگری های شهدا و ایثارگران است.

به گزارش مفدا بوشهر، دکتر سعید کشمیری در  این جلسه بیان کرد: بزرگداشت حماسه فتح خرمشهر و گرامیداشت یاد و خاطره فرماندهان و طراحان عملیات بیت‌المقدس، باعث غرور و افتخار هر ایرانی است.

وی افزود: شهیدان قهرمانان اصلی این مملکت هستند و امنیت، اقتدار و عزت این مرز و بوم، مرهون رشادت‌ها، شجاعت طلبی‌ها و ایثارگری‌های شهدا و ایثارگران است.

دکتر کشمیری خاطر نشان کرد: حساسیت انتخابات پیش رو حضور گسترده ملت بزرگ ایران، نقش بی‌بدیلی در موفقیت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و بین‌المللی دارد.

وی با اشاره به ظرفیت دانشگاه در بالا بردن سطح مشارکت آحاد جامعه تصریح کرد: برگزاری تریبون آزاد و کرسی‌های آزاداندیشی با موضوع انتخابات، ویژه اساتید و دانشجویان می‌تواند گام بلندی در شفافیت ذهنی و پرشور نمودن مشارکت نظام دانشگاهی در امر انتخابات داشته باشد.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه افزود: در رابطه با انتخابات از هیچ تلاشی در سیستم دانشگاهی مضایقه نمی‌کنیم و همچنین حمایت جدی و پیگیری ویژه برای حل مسائل و مشکلات مالی حوزه فرهنگی خواهیم کرد.


دکتر کشمیری همچنین عنوان کرد: ترویج فرهنگ سلامت و تأکید بر اینکه سلامتی جامعه فقط وظیفه نظام سلامت و حوزه بهداشت و درمان نیست و ایجاد گفتمان همکاری بین بخشی بسیار حائز اهمیت است.

در ادامه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویان گفت: فعالیت داوطلبانه دانشجویان در عرصه‌های مختلف، بدون کوچک‌ترین چشمداشت مالی حکایت از استمرار مسیر شهدای والامقام و ایثارگران سرافراز دارد.

دکتر "اکرم فرهادی" خاطر نشان کرد: ارتقاء رویکرد کار داوطلبانه و تقویت بینش مسئولیت‌پذیری اجتماعی از مهم‌ترین اهداف حوزه فرهنگی دانشگاه است.

معاون دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: بازتولید و تکثیر چهره‌های شاخص عرصه ایثار و شهادت در میان دانشجویان و جوانان این مرز و بوم، نویدبخش ایران سربلند و سرافراز است.

حجت‌الاسلام "سیدجلیل حسینی" افزود: ثبت و ضبط خاطرات خدمت در سنگر سلامت الزامی و ضروری است.

وی در پایان تاکید کرد: ضروری است بودجه‌ای مشخص برای هر واحد دانشجویی نظیر تشکل ها، انجمن ها و کانون های فرهنگی و هنری مصوب شود.

گزارش تصویری را اینجا ببینید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.