چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴

بیانیه ستاد اجرایی انتخابات شورای صنفی دانشگاه به مناسبت اعلام نتایج نهایی انتخابات

مفدا تبریز

در بیانیه ستاد اجرایی انتخابات آمده است: این ستاد برای همه برگزیدگان دوره پنجم شورای صنفی دانشجویان آرزوی موفقیت دارد و امیدواریم با فعالیت های این منتخبان در چارچوب قانون و مقررات، شاهد ارتقای بیش از پیش شرایط صنفی و رفاهی دانشجویان و اعتلای نام دانشگاه علوم پزشکی تبریز باشیم.

به گزارش مفدا تبریز، ستاد اجرایی انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت اعلام نتایج نهایی این انتخابات پس از تایید هیات نظارت، بیانیه ای صادر کرد. 

در بیانیه ستاد اجرایی انتخابات آمده است: روند انتخابات شورای صنفی دانشجویان از روز شنبه، ۲۸ فروردین ماه سال جاری، با شروع ثبت نام مجازی دانشجویان آغاز شد و در واحدهای دانشگاهی که تعداد داوطلبان در آنها به حد نصاب نرسیده بود، تا پایان ساعت ۲۴ روز پنج شنبه، ۹ اردیبهشت  ماه سال جاری، به صورت مجازی تمدید گردید. 

جلسات کمیته نظارت و اجرایی انتخابات به صورت مستمر برگزار گردید و سیاستگذاری انتخابات و روند برگزاری انتخابات به صورت مبسوط بررسی و تصمیم گیری های لازم و مقتضی اخذ گردید. در تمامی مراحل انتخابات، رعایت قانون و ایجاد فضای حضور حداکثری دانشجویان مورد تاکید مسئولان دانشگاهی بوده است. 

صدور اطلاعیه های مختلف برای آگاهی دانشجویان از روند برگزاری انتخابات در دستور کار ستاد اجرایی قرار داشت و این ستاد در تمامی مراحل مختلف انتخابات،  رعایت حقوق قانونی دانشجویی را مد نظر قرار داشت. 

شرایط کرونایی و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، برگزاری مجازی انتخابات را سبب شد و این انتخابات در بستر سامانه مجازی آزمون های دانشگاه (فرادید) با توجه به رعایت اصول امنیتی و پاسداری از رای دانشجویان در ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.

انتخابات پنجمین دوره شورای صنفی دانشجویان با حضور گسترده و حداکثری دانشجویان همراه بود به گونه ای که دو هزار و ۴۷۳ دانشجوی دانشگاه در این انتخابات مشارکت کردند و در فضایی رقابتی به کاندیداهای مورد نظر خویش رای دادند. 

نتایج اولیه انتخابات در جلسه روز پنج شنبه، ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری، بررسی و پس از تایید در همان روز به اطلاع دانشجویان رسید. همچنین زمان و نحوه اعتراض کاندیداها به نتایج اولیه انتخابات شورای صنفی دانشجویان اعلام شد و سرانجام پس از بررسی اعتراض اخذ شده، نتایج نهایی انتخابات بدون تغییری در نتایج اولیه توسط هیات نظارت به تایید رسید. 

این ستاد از عوامل و دست اندرکاران برگزاری انتخابات که زمینه حضور دانشجویان در فضایی قانونی و دور از حاشیه را فراهم کردند قدردانی می کند. همچنین این ستاد وظیفه خود می داند از همه کاندیداها و تک تک دانشجویان شرکت کننده در انتخابات به سبب حس مسئولیت و حضور گسترده در انتخابات، سپاسگزاری خود را اعلام نماید. 

این ستاد برای همه برگزیدگان دوره پنجم شورای صنفی دانشجویان آرزوی موفقیت دارد و امیدواریم با فعالیت های این منتخبان در چارچوب قانون و مقررات، شاهد ارتقای بیش از پیش شرایط صنفی و رفاهی دانشجویان و اعتلای نام دانشگاه علوم پزشکی تبریز باشیم.

ستاد اجرایی انتخابات پنجمین دوره شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.