چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶

کمیته ی پیشگیری از سو مصرف مواد

کمیته پیشگیری از اعتیاد/ نیشابور

کمیته پیشگیری از سو مصرف مواد با هدف فراهم سازی محیط سالم و بانشاط برای پرورش و ارتقاء سلامت و توانمند سازی دانشجویان مستقر در خوابگاه ها و محیط های دانشجویی تشکیل شد.

به گزارش مفدا نیشابور، کمیته پیشگیری از سو مصرف مواد روز سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ با هدف فراهم سازی محیط سالم و بانشاط برای پرورش و ارتقاء سلامت و توانمند سازی دانشجویان مستقر در خوابگاه ها و محیط های دانشجویی تشکیل شد.

در این کمیته مهندس نعیم آبادی معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر آذینی مدیر گروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد، سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان، رئیس اداره تربیت بدنی حاضر شدند و در زمینه پیشگیری و آگاهی دانشجویان نسبت به عوامل زمینه ساز فردی- محیطی و اجتماعی استفاده از مواد مخدر به بحث و گفتگو پرداختند.

دکتر آذینی مدیر گروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد با برشمردن ویژگی های افراد در معرض خطر، افزایش آگاهی دانشجویان نسبت به فرآیند شکل گیری اعتیاد را از جمله راهکارهای مهم در جهت پیشگیری از اعتیاد دانست و گفت: فعالسازی کانون های سلامت و تشکل های دانشجویی و همچنین تعیین برنامه عملیاتی در ارتباط با اهداف کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد می تواند در این مسیر کمک کننده باشد.

در پایان اعضاء به ارائه راهکارها و نقش حوزه‌های خود در این خصوص پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.