چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳

برگزاری اولین جلسه نظارت بر نشریات در سال 1400

نظارت بر نشریات

اولین جلسه نظارت بر نشریات سه شنبه 4 خرداد با حضور مدیر امور فرهنگی دانشگاه، سه نفر عضو هیأت علمی، مدیر مسئول نشریات دانشگاهی و کارشناس امور فرهنگی برگزار گردید.

در هر دانشگاه کمیته‌ای تحت عنوان «کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی»‌ زیر نظر «شورای فرهنگی دانشگاه» تشکیل می‌شود و وظایفی همچون بررسی درخواست و صدور مجوز انتشار، نظارت بر عملکرد نشریات دانشگاهی و تذکر اولیه در صورت لزوم،  رسیدگی به تخلفات و شکایات ناشی از عملکرد نشریات دانشگاهی، نظارت بر حسن اجرای این دستورالعمل، مصوبات و شیوه‌نامه‌های شورای مرکزی ناظر، بررسی محتوایی نشریات دانشگاه در جلسه ماهیانه کمیته ناظر و ارسال نتایج آن به شورای مرکزی ناظر، برگزاری دوره‌های آموزشی برای متقاضیان نشریات دانشجویی اعم از صاحبان امتیاز، مدیران مسئول، سردبیران و سایر عوامل اجرایی بر اساس برنامه آموزشی شورای مرکزی ناظر را بر عهده دارد.

در این جلسه دکتر حسین جاوید، مدیر امور فرهنگی دانشگاه  به عنوان دبیر کمیته، دکتر مقبلی، دکتر سیفی و دکتر حسن زاده مسئولین فعالیت های دانشجویی ، خانم ربیعی کارشناس امور فرهنگی و آقای پیمان حلیمی به عنوان  نماینده دانشجویی نشریات دانشگاهی در این جلسه حضور داشتند.
در این جلسه ابتدا درخواست نشریه کانون قرآن و عترت مورد بحث و بررسی قرار گرفت، سپس مقرر شد به نشریه فراسو برای عدم رعایت نظم در انتشار اخطاری داده شود. همچنین در رابطه با مجله اورگانو که به زبان انگلیسی است و مرتبط به رشته تغذیه است، تصمیماتی در جهت تسهیل فرآیند انتشار اولین شماره آن اتخاذ گردید.
این جلسه با بیان نظرات آقای حلیمی درباره نشریات ، روند انتشار آنها و دستورالعمل های قانونی آن به پایان رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.