چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰

دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت:

فعالیت در شورای صنفی دانشجویان باعث شد در پیشبرد اهدافم صبور شوم

دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویان

دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: فعالیت در شورای صنفی دانشجویان باعث شده صبر و حوصله من زیاد شود و هر روز نسبت به روز قبل تغییرات مثبت و ملموس در حوزه صنفی و رفاهی دانشجویان داشته باشیم.

به گزارش مفدا جیرفت ، با توجه به برگزاری انتخابات الکترونیک شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ و انتخاب دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویان پایگاه خبری مفدا جیرفت ضمن معرفی دبیر مرکزی شورای صنفی در خصوص نحوه برگزاری انتخابات و اهداف پیش رو  مصاحبه ای انجام داده که در ادامه مشروح این گفت و گو را می خوانیم.

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر انصاره واعوانه و المستشهدین بین یدیه

بنده سیدابولفضل موسوی دانشجوی پزشکی ورودی ۹۵ دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و فرزند سید جلال و دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویان دانشگاه هستم.

نحوه برگزاری انتخابات شورای صنفی را چگونه ارزیابی میکنید؟ نقاط مثبت و ضعف انتخابات؟

 انتخابات شورا امسال مثل هر سال با شور و شوق دانشجویان با توجه به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم حضور همه دانشجویان در دانشگاه بصورت الکتورنیک برگزار شد و  دانشجویان با اکثریت مطلق به بنده اعتماد کردند و بار دیگر مسئولیت کل شورای صنفی رو برعهده ی بنده گذاشتند ان شاءالله که شرمنده ی ایشان نشویم.

وجود نهادی متشکل از خود دانشجویان و به انتخاب خود آنها می تواند کمک بسیار خوبی برای برطرف شدن مشکلات صنفی و رفاهی باشد ، و این مسئوله باعث ایجاد محبوبیت و مشروعیت خاص این شورای در بین دانشجویان است.

چه اهدافی را می‌خواهید در شورای صنفی دنبال کنید و برنامه شما برای همکاری با تشکل ها و کانون‌های فرهنگی چگونه است؟

هدف اصلی و برنامه ی همیشگی بنده از روزی که وارد شورای صنفی شدم (دوره قبل به عنوان رابطین صنفی و در دوره جدید به عنوان دبیر مرکزی) فقط توجه به این نکته بود که هر روز نسبت به دیروز تغییرات مثبت و ملموس در حوزه صنفی و رفاهی دانشجویان داشته باشیم

در رابطه با سایر تشکل ها (بسیج دانشجویی  و انجمن اسلامی)بنده سعی کردم شورای صنفی رو از مسائل سیاسی دور نگه دارم اما در فعالیت های فرهنگی تشکل ها و همچنین کانون های فرهنگی همواره سعی کردم همکاری های لازم رو داشته باشم.

چه نیازها و کمبود های را در فضای دانشجویی دانشگاه احساس می کنید؟

در حال حاضر با توجه به شیوع بیماری کرونا و شرایط خاص حاکم بر کشور ، امیدواریم که هرچه زودتر شرایط عادی شود تا بتوانیم مطالبه انجام برگزاری اردوهای فرهنگی و تفریحی را داشته باشیم.

فضای شورای صنفی منتخب دانشجویان را چگونه ارزیابی می کنید؟

در شورای صنفی راه برای فعالیت های آموزشی ،فرهنگی،رفاهی وصنفی و...برای منتخبان صنفی بطور کامل و جامع وجود دارد. و تشکیل کمیته های مختلف از جمله (تغذیه ، آموزش، حمل و نقل، ورزش و پیگیری تشکیل کمیته سلامت و رفاهی) ، برگزاری جلسات با مسئولان دانشکده ها ، پیگیری موضوعات صنفی و رفاهی و تغذیه ، پیگیری پرداخت حقوق دانشجویان اینترن، برگزاری جلسه با حضور دکتر اصغر مکارم ریاست دانشگاه و معاونین فرهنگی دانشجویی و آموزشی در سالن چند منظوره پیامبر اعظم(ص)خلاصه ای از فعالیتهای این شورا در یک ماه گذشته است ، امیدوارم با گسترش فعالیتهای دانشجویی به تمام اهداف از پیش تعیین شده شورای صنفی دانشجویان دانشگاه برسیم.

فعالیت در شورای صنفی چه تأثیری در زندگی دانشجویی شما داشته است؟

فعالیت در شورای صنفی دانشجویان باعث شده صبر و حوصله ام زیاد شود و به نظر من اینگونه فعالیت ها چه در شورای صنفی و سایر نهادهای فرهنگی و دانشجویی به نوعی تمرین مدیریت برای زندگی اجتماعی و شغلی آینده همه دانشجویان است.

اگر پیامی برای دانشجویان و مسئولین دانشگاه دارید بفرمایید؟

دانشجویان عزیز با مسئولین  شورا صنفی دانشگاه همکاری کنند و برای موفقیت مجموعه ی بنده همواره دعا کنند ، درخواستم ازمسئولین دانشگاه این است دانشجویان را همچون گذشته  دراولویت بگذارند.

خبرنگار: سید ابوالفضل موسوی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.