چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱

لاری: ایجاد فضاهای فرهنگی در محیط‌های دانشگاهی باعث رشد و پرورش دانشجویان می‌شود/پیشرفت ۶۵ درصدی پروژه خیر ساز پردیس دانشکده علوم پزشکی ساوه

گزارش تصویری(۲)/نشست دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت با نمایندگان نهادهای دانشجویی و اعضای هیأت رییسه دانشکده علوم پزشکی ساوه

معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت با تأکید بر این نکته که فضاهای فرهنگی لازم باید همواره در اختیار دانشجویان قرار گیرد چرا که کار فرهنگی، در واقع هویت فرهنگی دانشجویان را تقویت می‌کند، گفت: ایجاد فضاهای فرهنگی در محیط‌های دانشگاهی باعث رشد و پرورش دانشجویان می‌شود.

به گزارش مفدا، دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت روز سه‌شنبه ۴ خرداد ماه به دنبال سفرهای استانی این معاونت که به منظور رفع مشکلات فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی صورت می‌گیرد، در قالب سفر یک‌روزه به بازدید از دانشکده علوم پزشکی ساوه پرداخت.

وی در جمع نمایندگان نهادهای دانشجویی این دانشکده با بیان این‌که هیچ چیزی به اندازه محیط دانشکده و دانشگاه نمی‌تواند بر روی فرهنگ مردم تأثیر بگذارد، گفت: در دانشکده‌های نوپا این موضوع وجود دارد که آن دسته از دانشجویی که در دوره‌های اول وارد دانشگاه شده و پذیرش می‌شوند، افراد شاخص و موفق‌تری برای آینده خود و آن مجموعه هستند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: به واقع در دانشکده‌ها و دانشگاه‌هایی که در مناطق محروم‌تر قرار دارند، دانشجویان بیشتر تلاش می‌کنند تا خاص‌تر شوند و در این گونه فضاها اساتید نیز بیشتر تلاش می‌کنند.

لاری با تاکید بر این نکته که به هیچ عنوان دانشجویان نباید بر اساس شرایط دانشگاه و دانشکده خود امیدوار یا نا امید شوند، خاطرنشان کرد: شما باید در هر صورت تلاش خودتان را انجام داده و اصلا به این نکته فکر نکنید در این دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها شما محروم‌تر هستید. این چنین نیست بلکه در چنین فضاهایی امکان رشد بیشتر وجود دارد و رسیدگی به شما بیشتر انجام می‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خطاب به  دانشجویان دانشکده علوم پزشکی ساوه، اظهار کرد: شما عزیزان باید با کمبودها مبارزه کنید و تلاش کنید تا دانشکده و دانشگاه‍تان را با رشد علمی در کشور مطرح کنید. شما قطعا ادامه تحصیل داده و این موفقیت‌ها را توسعه خواهید داد. این نکته را نیز دانشجویان عزیزم در دانشکده ساوه بدانند که مسؤولان دانشکده بسیار دلسوز هستند و موفقیت‌های شما در این دانشکده برای این عزیزان بسیار مهم است. استمرار در رفع مشکلات دانشکده ساوه باعث شد تا ما اکنون در ساوه باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: مسؤولان شما در این جلسه حضور دارند تا بر اساس ظرفیت و نوع نگاه دانشجوی خاصی که دارند بتوانند مشکلات فرهنگی، رفاهی و آموزشی شما را رفع و در این مسیر سرعت بخشی لازم را داشته باشند. شما به عنوان قشر دانشجو باید در این مسیر کمک‌های لازم را داشته باشید. مطالبه‌گری دانشجویان راه را به مسؤولان نشان خواهد داد و این شور و هیجان به ما کمک خواهد کرد تا استعدادها و امکانات بالقوه را در سفرهای استانی شناسایی و بالفعل کنیم.

وی با بیان این‌که پتانسیل این دانشکده برای من جالب توجه است، یادآور شد: با وجود این که بسیاری از امکانات رفاهی، آموزشی و فرهنگی در این دانشکده وجود ندارد اما رئیس دانشکده به نحوی امیدوارانه صحبت  می‌کند که  گویا رفع این کمبودها، شدنی و نزدیک است و دستیابی به آن، میسر است. البته سرمایه داران در کارخانه‌های صنعتی که در ساوه و زرند وجود دارد، حاضر به سرمایه‌گذاری در این دانشکده در کسوت خیر هستند و این نوع نگاه باعث شده تا این حد رئیس دانشکده امیدوارانه صحبت کند زیرا موفق به جذب کمک‌های خیران در حوزه رفاهی فرهنگی و دانشجویی شده‌اند که این در جای خود قابل تحسین است.

معاون وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در بازدیدی که از ساختمان‌هایی که توسط خیران در حوزه آموزشی در حال ساخت است صورت گرفت، به خوبی به این نکته پی بردم و  ایمان دارم که با همراهی، همکاری و تعامل با یکدیگر، می‌توانیم اتفاقات خوبی در دانشکده علوم پزشکی ساوه رقم بزنیم. خوابگاه‌های دانشجویی و فضای خوابگاهی که از دانشگاه آزاد اسلامی ساوه گرفته شده نیز، فضای خوابگاهی استانداردی است. اگرچه این خوابگاه‌ها ملکی نیست و درون این خوابگاه‌ها سرمایه‌گذاری خوبی انجام نشده است اما به هرجهت این فضاها برای اسکان دانشجویان استاندارد و مناسب است.

لاری با بیان این‌که برنامه‌هایی برای خرید این خوابگاه‌ها دیده شد است تا دانشجویان عزیزمان بتوانند بهتر و با آرامش خاطر بیشتری زندگی خوابگاهی خود را دنبال کنند، تصریح کرد: با سفر و بازدید ما به دانشکده علوم پزشکی ساوه، تجهیز خوابگاهی رشد بیشتری خواهد داشت و ما تلاش خواهیم کرد در حوزه تجهیزات و امکانات خوابگاهی، کمک‌هایی به این دانشکده انجام دهیم. همچنین در صدد هستیم امکانات و تجهیزات ورزشی خوبی برای دانشجویان دانشکده فراهم کنیم .

سخنگوی وزارت بهداشت بیان داشت: خوشبختانه دو سالن ورزشی در این دانشکده برای ورزش دانشجویان در فضای خوابگاهی وجود دارد که می‌تواند برای استفاده دانشجویان دانشکده مطلوب باشد اما به هرحال باید برای تجهیز بیشتر این سالن‌ها تلاش کرد که البته ما نیز حمایت‌های خود را در این زمینه انجام خواهیم داد. ساخت و تکمیل فضای ورزشی در دست ساخت دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز که کار فوندانسیون آن انجام شده است برای ما بسیار مهم است که امیدواریم به زودی و تا زمانی که توفیق خدمت داریم، شادی افتتاح این مجموعه باشیم.

وی به مشکل قانونی این پروژه اشاره کرد و گفت: مشکل قانونی ایجاد شده در مسیر احداث این طرح عمرانی به کمک دانشکده رفع خواهد شد و به زودی شاهد تکمیل و ساخت این مجموعه خواهیم بود.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه احداث سالن همایش‌های دانشکده نیز  از دغدغه‌های رئیس دانشکده است، اظهار کرد: این دغدغه‌مندی نشان از روحیه مطالبه‌گری رئیس دانشکده دارد و در صورت تکمیل و ساخت این سالن همایش‌ها می‌توان حتی این فضاها را در اختیار دانشجویان فعال حوزه‌های مختلف فرهنگی وهنری قرار دهیم و در برخی مواقع، با اجاره دادن سالن، درآمدزایی خوبی برای دانشکده ایجاد کرد. اما به هرحال باید تسهیلاتی فراهم شود که دانشجویان تا آن زمان بتوانند از سالن‌های بیرون از دانشکده استفاده کنند و فعالیت فرهنگی دانشجویان معطل نماند.

لاری با تاکید بر این نکته که فضاهای فرهنگی لازم باید همواره در اختیار دانشجویان قرار گیرد چرا که کار فرهنگی، در واقع هویت فرهنگی دانشجویان را تقویت می‌کند، افزود: این دانشکده باید یک فضای معنوی مناسب مانند مسجد داشته باشد. ایجاد فضاهای فرهنگی و از جمله مسجد در محیط‌های دانشگاهی باعث رشد و پرورش دانشجویان می‌شود. البته مکان‌های مذهبی مانند مساجد نیز باید به فضای فرهنگی مطلوب دانشجویان نزدیک شود من شخصا آشنایی با کتاب را از فضای مسجد آغاز کردم و می‌توان کاری کرد که نهادهای دانشجویی ما در فضاهای مشرف به مساجد دانشگاهی مستقر شوند تا فرهنگ و معنویت متاثر از یکدیگر موجبات رشد دانشجو را فراهم کند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه این دانشکده از داشتن فضاهای فیزیکی برای فعالیت نهادهای دانشجویی مثل کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، شوراهای صنفی و تشکل‌های اسلامی محروم است، خاطرنشان کرد: با توجه به ساخت پردیس دانشکده و انتقالی که از فضای کنونی برای دانشکده علوم پزشکی ساوه رقم خواهد خورد، می‌توانیم کمک کنیم تا جهت اختصاص فضای مناسب جهت فعالیت نهادهای دانشجویی خصوصا کانون‌های فرهنگی، هر چه سریع‌تر کانکس‌هایی خریداری شود.

وی با تاکید بر مشارکت بالای دانشجویان در برنامه‌های فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، از جمله جشنواره‌های فرهنگی و... تصریح کرد: برای موفق شدن در این حوزه نیازمند فعال شدن بیش از گذشته شما عزیزان هستیم و حمایت‌های لازم از سوی مسؤولان دانشگاهی نیز باید صورت بگیرد. باید سرمایه گذاری لازم برای فعال شدن دانشجویان در حوزه فعالیت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت داشته باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص فعالیت انجمن‌های علمی و مشکل بودجه‌ای انجمن‌های علمی دانشکده علوم پزشکی ساوه، گفت: انجمن‌های علمی برای کارهای تحقیقاتی خود باید با کمیته تحقیقات هماهنگی‌های لازم را انجام دهند و اگر در این مسیر برنامه‌هایی وجود دارد باید در حوزه علمی در شورای ناظر بر فعالیت‌های انجمن‌های علمی تصمیم‌گیری‌های لازم انجام شود.

لاری با اشاره به نبود اتاق مشاوره سلامت روان برای دانشجویان این دانشکده، گفت: ایجاد اتاق برای انجام مشاره سلامت روان برای دانشجویان دانشکده ضروری است. من از مسؤولان دانشکده خواهش می‌کنم در فضاهای خوابگاهی یا دانشگاهی، اتاقی برای این منظور برای مشاوران سلامت اختصاص دهند چرا که حوزه مشاوره و سلامت روان دانشجویان، از اهمیت خاصی برخوردار است. نخستین رکن در موضوع مشاوره و سلامت روان، داشتن شرایط رازداری برای دانشجویان است که باید این فضا نیز برای اطمینان خاطر دانشجویان، فراهم شود.

سخنگوی وزارت بهداشت به اجرای طرح همقدم در ادارات مشاوره و سلامت روان دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: در این طرح، مشاوران عزیز ما به تمامی دانشجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های خود تماس می‌گیرند و در فرم‌های مخصوص، اطلاعات لازم را در خصوص تمرکز، خواب، حافظه و ... از دانشجو دریافت می‌کنند. در ادامه دانشجویانی را که بالاتر از خط برش و یا در شرایط خاصی قرار دارند شناسایی کرده و اقدامات لازم را در خصوص این دسته از دانشجویان انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود تمامی دانشجویان دانشکده ساوه که حدود ۸۰۰ دانشجو هستند در این طرح پوشش داده شوند که طبق گزارش اعلامی تاکنون ۱۷۰ نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند، که این کافی نیست. در شرایط خاصی که کرونا در کشور ایجاد کرده است، استرس خاصی برای دانشجویان ایجاد شده چرا که بعد از عبور از سد کنکور به دلیل شیوع کرونا، نتوانستند در فضاهای دانشگاهی قرار گیرند و این خود برای دانشجو استرس را به دنبال دارد. قطعا باید از طریق انجام مشاوره‌های مختلف، این مشکلات مرتفع شود.

در ادامه مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت بیان داشت: زیرساخت‌های حوزه دانشجویی در دانشکده علوم پزشکی ساوه کمی ضعیف است که باید این ضعف را برطرف کرد، البته کارهای خوبی در حال انجام است از جمله این که پردیس دانشکده در حال ساخت است که امیدواریم این مشکل را در پردیس دانشکده نداشته باشیم.

وی به بازدیدهای صورت گرفته از خوابگاه‌های دانشجویی این دانشکده اشاره کرد و گفت: مشکلات و مواردی که در این بازدید احصاء شد، در بازگشت به تهران مورد توجه قرار خواهد گرفت.  به واقع با حضور دکتر مصری رییس دانشکده علوم پزشکی ساوه، ارتباط میان دانشکده با معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بهبود قابل توجهی پیدا کرده است و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش خواهد کرد تا مشکلات این دانشکده مرتفع شود.

خدابنده‌لو در خصوص سالن ورزشی در دست ساخت دانشکده علوم پزشکی ساوه، بیان داشت: سالن ورزشی دانشکده نیز امروز بازدید شد که امیدواریم هر چه سریعتر مشکل قانونی این پروژه نیز برطرف و فعالیت‌های عمرانی این مجموعه ورزشی از سر گرفته شود.

این مقام مسؤول در خصوص انتقاد به برگزاری مسابقات ورزشی در تعطیلات تابستان، گفت: برای برگزاری این مسابقات ما نیازمند استفاده از امکانات دانشگاه هستیم و فصل تابستان برای بهره‌گرفتن از امکانات دانشگاهی جهت برگزاری این‌گونه مسابقات قابل وصول‌تر است.

دکتر حسن زائری لطف مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت نیز در نشست معاون وزیر بهداشت با نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشکده علوم پزشکی ساوه، بیان داشت: کمبود فضای فرهنگی برای تشکل‌های دانشجویی و کانون‌های فرهنگی از مشکلات جدی دانشکده ساوه است که به عقیده من بهترین راه برای رفع این مشکل، تدارک دیدن کانکس‌هایی جهت فعالیت نهادهای دانشجویی است. با تزریق بودجه‌ای که در یک نوبت جهت تجهیز فرهنگی به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی صورت گرفت، دانشکده ساوه موفق شد ۵ دستگاه رایانه خریداری کند.

وی در پاسخ به نظر یکی از فعالان دانشجویی در خصوص عدم دریافت حمایت لازم، از نشریات دانشجویی، بیان داشت: نشریات در سامانه ثبت نشریات ثبت می‌شوند و در ادامه ارزیابی کمی نشریات توسط دانشگاه و دانشکده و ارزیابی کیفی توسط وزارت بهداشت صورت می‌گیرد، که بر اساس جایگاهی که این نشریات به دست می‌آورند، باید دانشگاه و دانشکده حمایت‌های لازم خود را از نشریات داشته باشند.

زائری‌لطف خاطر نشان کرد: در جشنواره تیتر، دانشکده ساوه دارای هشت نشریه دانشجویی است و در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور رتبه ۱۴۰ را کسب کرده است.

در ادامه دکتر سید عابدین حسینی مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، بیان داشت: از زمانی حضور دکتر لاری و تیم معاونت فرهنگی و دانشجویی در این جایگاه، یکی از اهداف ما حمایت از دانشگاه‌ها و دانشکده‌هایی است که از نظر منابع مالی و زیرساختی دارای مشکل هستند. به واقع از سال ۹۸ این اتفاق افتاده است و نگاه ویژه به این مراکز از جمله به دانشکده علوم پزشکی ساوه، بر اساس بضاعت موجود شده است.

وی اضافه کرد: در مجموع سال‌های ۹۸ و ۹۹ کل اعتبارات مجموعه فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی ساوه حدود 30 میلیارد ریال بوده است و عملا همین مقدار به انضمام 10میلیارد ریال دیگر ی از محل ردیف‌های ابلاغی به این دانشکده اختصاص یافته است. این مبلغ از محل هدف‌مندی یارانه‌ها و ردیف‌های ابلاغی وزارت بهداشت داده شده است که این روند با سفر معاون وزیر بهداشت به این شهرستان تسریع خواهد شد.

در حاشیه این سفر محمد قربانی معاون توسعه دانشکده علوم پزشکی ساوه در گفت‌وگو با مفدا، در خصوص پروژه بزرگ ساخت پردیس دانشکده علوم پزشکی ساوه، بیان داشت: این مجموعه در فاز اول چهار هزار و ۵۰۰ متر مساحت دارد و ساختمان‌های اداری، آموزشی و آزمایشگاهی دانشکده پرستاری و مامایی بنا است در این فضا احداث شود خیر این پروژه از ۳ سال قبل ساخت این پروژه را به مساحت شش هزار و ۵۰۰ مترمربع آغاز کرده است و اخیرا نیز بنا شده است تا هزار و ۵۰۰ مترمربع به این فضا افزوده شود که در مجموع فضایی بالغ بر هشت هزار مترمربع در فاز اول را در اختیار ما قرار داده خواهد شد.

وی با بیان این‌که پروژه پردیس دانشکده حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اضافه کرد: در این پروژه  ۳ ساختمان در کنار یکدیگر در حال ساخت است و فضای ورزشی نیز برای دانشجویان دیده شده است که ساخت این سالن نیز در مجاورت این ساختمان‌ها در حال انجام بوده است. در فاز دوم که مساحتی حدود ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع را در بر خواهد داشت با مساعدت سازمان راه و شهرسازی استان کار را دنبال خواهیم کرد. فاز دوم توسعه‌ای دانشکده علوم پزشکی ساوه شامل فضاهای خوابگاهی، رفاهی، مسجد یا نمازخانه، سالن آمفی تئاتر و...است.

قربانی در خصوص تکمیل پروژه پردیس دانشکده علوم پزشکی ساوه، خاطر نشان کرد: اگر وزارت بهداشت به ما کمک کند این پروژه در فصل پاییز به بهره‌برداری خواهد رسید، نیاز ما در حوزه تامین اعتبار سیستم تاسیساتی این ساختمان‌ها است که مکاتباتی در این خصوص با وزیر بهداشت و مسؤولان ذی‌ربط  داشته‌ایم که اگر ۱۰ میلیارد تومان در تخصیص‌ها به این پروژه اختصاص داده شود کار به خوبی پیش خواهد رفت.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشکده ساوه با بیان این‌که دانشکده ساوه با ۸۰۰ دانشجو حتی یک سالن ورزشی و خوابگاهی ملکی در اختیار ندارد، گفت: در حال حاضر، فونداسیون پروژه فضای ورزشی انجام شده است و تقریبا سه چهارم سازه این فضا در محل احداث پروژه وجود دارد. با رفع مشکل پیمانکار امیدواریم این پروژه نیز به سرعت روند ساخت خود را طی کند. برای پروژه ورزشی تا کنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و حدود ۴ میلیارد تومان دیگر نیز باید هزینه شود.

دکتر حمیدرضا کوهستانی معاون فرهنگی و دانشجویی، آموزشی و فناوری و تحقیقات دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز در نشست هیأت رییسه این دانشکده با معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: دانشکده علوم پزشکی ساوه از سال ۱۳۹۲ مستقل شد و در حال حاضر در این مرکز ۸۰۰ دانشجو در  ۹ رشته تحصیلی در حال تحصیل علم هستند که تمامی رشته‌های ما در سطح کارشناسی قرار دارند.

وی ادامه داد: در حوزه دانشجویی در دانشکده ساوه دو خوابگاه مشارکتی با ظرفیتی بالغ بر ۴۳۰ نفر وجود دارد که از این تعداد ۳۲۰ دانشجو در خوابگاه دخترانه کوثر و ۱۱۰ دانشجو در خوابگاه پسرانه شهید حاج قاسم سلیمانی مستقر هستند. خوابگاه دخترانه را از سال ۹۲ در اختیار داشتیم و خوابگاه پسرانه را سال ۹۹ علی‌رغم محدودیت‌های مالی و با اعتباری که در سال ۹۷ دریافت کردیم در اختیار گرفتیم هر دوی این ‌خوابگاه‌ها به صورت مشارکتی و از ساختمان های بلااستفاده دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

این مقام مسؤول در خصوص سلف سرویس دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز افزود: در خصوص سلف غذاخوری دانشکده مشکلی نداریم و فضای مناسبی در اختیار ما قرار دارد، قبل از فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰ نیز حدود ۵۰۰ میلیون تومان جهت خرید تجهیزات سلف سرویس صنعتی هزینه شده است که البته تا این لحظه از این دستگاه‌ها استفاده چندانی نکرده‌ایم.

کوهستانی بیان داشت: ساخت سالن ورزشی دانشکده به دلیل برخی مشکلات با پیمانکار قبلی تعطیل شده است البته اعتباراتی برای تکمیل این پروژه داریم اما این کافی نیست. در حال حاضر با اجاره سالن‌های ورزشی تلاش داریم کیفیت و کمیت فعالیت‌های ورزشی را حفظ کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی ساوه خاطر نشان کرد: دانشکده یک تشکل دانشجویی، هشت کانون فرهنگی فعال، شش انجمن علمی و هفت نشریه دانشجویی چاپی و صوتی فعال دارد. در حوزه قرآن و عترت نیز دانشکده موفق بوده است و مسابقات متعدد کتابخوانی، دوره‌های فرهنگی و...نیز در این مدت برگزار کرده است. مهمترین مشکل بخش فرهنگی دانشکده علوم پزشکی ساوه مشکل فضای فیزیکی است که کانون‌های فرهنگی این فضا را علی‌رغم تجهیزاتی که برای کانون‌ها خریداری کرده‌ایم در اختیار ندارند.

وی از کمبود فضای آموزشی در دانشکده علوم پزشکی ساوه انتقاد کرد و گفت: ما به ازای هر دانشجو باید ۱۰ متر مربع فضای آموزشی در اختیار  داشته باشیم که ما با وجود ۸۰۰ دانشجو در مجموع دو هزار و ۳۰۰ مترمربع از این فضا را در اختیار داریم. در این چند ساله تلاش داشتیم فضای آموزشی خود را بسط و گسترش دهیم که به دلیل ساخت پردیس دانشکده، اجازه توسعه این فضا داده نشده است.

این مقام مسؤول در پایان از ساخت استودیوی مجازی چند منظوره و زمین چمن مصنوعی دانشکده علوم پزشکی ساوه خبر داد.

در ابتدای این نشست نمایندگان نهادهای دانشجویی به بیان موضوعات مورد توجه خود از جمله رسیدگی به وضعیت خوابگاهی، رفع مشکلات در حوزه سرویس‌های دانشجویی، کمبود بودجه انجمن‌های علمی، در اختیار نداشتن فضای اختصاصی جهت فعالیت‌های دانشجویی در نهادهای مختلف دانشجویی، نداشتن فضای ورزشی مناسب و نبود توجه لازم به نشریات دانشجویی اشاره کردند.

گزارش تصویری(۱)/بازدید دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت از بخش‌های مختلف فرهنگی و رفاهی دانشکده علوم پزشکی ساوه

گزارش تصویری(۲)/نشست دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت با نمایندگان نهادهای دانشجویی و اعضای هیأت رییسه دانشکده علوم پزشکی ساوه

تهیه گزارش: مریم کردستانی/انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.