سه‌شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲

با حضور دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشکده داروسازی؛

در نشستی دستاوردهای رشته داروسازی استان کرمانشاه پس از پیروزی انقلاب اسلامی بررسی شد

نشست

به همت معاونت فرهنگی، دانشجویی و با همکاری مدیریت فرهنگی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و در ادامه برگزاری سلسله نشست های معرفی دستاوردهای حوزه های مختلف علم پزشکی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با حضور رییس، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشکده داروسازی، پیشرفت های این رشته برای نمایندگان دانشجویان تشریح گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، در نشستی که به همت معاونت فرهنگی، دانشجویی و با همکاری مدیریت فرهنگی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در ادامه معرفی دستاوردهای علم پزشکی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ویژه دانشجویان فعال در حوزه های مختلف علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و صنفی و با حضور رییس، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشکده داروسازی در سومین روز از خردادماه ۱۴۰۰ برگزار گردید، پیشرفت های این رشته پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در استان کرمانشاه مورد بررسی قرار گرفت.

"دکتر رضا تحویلیان"، از اساتید و عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، مدرس این نشست هم اندیشی بود که در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک به مناسبت سوم خردادماه، سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان، از رشادت های جوانانی سخن گفت که با دل و جان و با تمام مشکلات و کمبودها توانستند در اوج خودباوری و خلوص، تمامی معادلات جنگ تحمیلی را به نفع کشور تغییر دهند و سبب شدند تا نظام اسلامی در مسیر اقتدار گام بردارد. 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: صنعت دارو در کشور ما به لطف پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به خصوص در سال های اخیر تحول چشمگیری داشته و تا قبل از وقوع انقلاب اسلامی تقریبا تمامی داروهای مصرفی کشور و یا مواد اولیه آن، وارداتی بودند.

وی افزود: صنعت داروسازی که هیچ زمینه قوی قبل از انقلاب اسلامی در استان نداشت، پس از پیروزی انقلاب با تکیه بر تلاش جوانان و جامعه نخبگانی به عنوان یک دستاورد تبدیل شد و مروری بر وضعیت صنعت دارویی کشور در سال‌های پیش از انقلاب می‌تواند پیشرفت‌های صنعت داروسازی را بیش از پیش برای ما آشکار کند.

دکتر تحویلیان خاطر نشان کرد: تزریق روحیه ناامیدی در ذهن خود و دیگران نوعی خیانت است و دشمنان همواره با برنامه ها و روش های مختلف به فکر آسیب به قشر جوان که سرمایه های اصلی این مرز و بوم به حساب می آیند بوده و توجه مسئولین برای گذر از این وضعیت بسیار حائز اهمیت می باشد.

این استاد رشته داروسازی دانشگاه تصریح کرد: ما می توانیم همواره در صدر کشورهای پیشرفته در جهان باشیم و چه بسا اگر مسئولین به این توان و انرژی جامعه نخبگانی در کشور باور داشتند، رسیدن به آن امری دور از ذهن نبوده و دست یافتنی است.

وی اضافه کرد: یکی از بزرگترین و مهم ترین دستاوردهای کشور عزیز ما پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، عارضه یابی در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی و نظامی بوده و اقدامات صورت گرفته و نتایج به دست آمده از آن نشان از خودباوری جوانان این مرز بوم به برکت انقلاب اسلامی دارد.

تحویلیان ادامه داد: مقایسه ایران قبل و بعد از انقلاب، می‌تواند واقعیت‌های مهمی را برای نسل‌های پس از انقلاب آشکار کند، زیرا انقلاب اسلامی دگرگونی‌های بزرگ و بنیادی در ایران و کشورهای منطقه به وجود آورده است.

گفتنی است در ادامه نمایندگان دانشجویان حاضر در این جلسه به بیان نقطه نظرات خود، بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث مطرح شده و وضعیت کشور در حوزه های مختلف پرداختند و دکتر تحویلیان، سخنران این برنامه پاسخگوی چالش های مطرح شده از سوی افراد بود./ انتهای پیام 

انتهای پیام؛ ٠۵١٠١٠١

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.