دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۷

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در اختتامیه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان تاکید کرد؛

ارتقاء کمی و کیفی جشنواره با استفاده از ظرفیت نخبگان و کانون‌های دانشجویی

ارتقاء کمی و کیفی جشنواره با استفاده از ظرفیت نخبگان و کانون‌های دانشجویی

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: ما جشنواره‌ها را به مثابه مظهر قناتی می‌دانیم که کیلومترها مسیر را طی کرده‌اند و اگر بنا است آنچه در مظهر قنات نمایان می‌شود، یک آب زلال و گوارایی باشد، باید در طول مسیر این آب تقویت و از چشمه‌های مختلف تعذیه شود و آن تغذیه، چیزی نیست جز برگزاری دوره‌های آموزشی و از این رو ما امیدواریم در آینده برای شرکت کنندگان در این جشنواره، دوره‌های آموزشی به تناسب رشته‌های مختلف برگزار کنیم تا سطح فنی و کیفی مسابقات بالاتر برود؛ این امر محقق نمی‌شود مگر با استفاده از ظرفیت نخبگان و فعالان کانون‌های دانشجویی و همچنین بهره گیری از ظرفیت مجموعه‌های خارج از دانشگاه‌ها، به هر حال تلاش داریم در مسیر تحقق این اهداف، گام‌های سازنده‌ای برداریم.

دکتر روح‌الله محمد علی نژاد عمران روز دوشنبه سوم خرداد ماه در مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این مطلب افزود: همه فعالیت‌ها و برنامه‌ها در سطح دانشگاه‌ها از جمله برگزاری این جشنواره ملی قرآنی، دستخوش محدودیت‌های کرونایی، تلاطم‌ها و افت و اخیزهایی بود اما به فضل الهی و اهتمام همکارانم در مرکز قران و عترت وزارت بهداشت، به خوبی توانستیم این جشنواره را به سرانجام برسانیم.

وی اظهار کرد: به اذعان کمیته‌های مختلف داوری که آثار راه یافته به این دوره از جشنواره را ارزیابی کردند، علیرغم افت نسبی که به لحاظ تعداد شرکت‌کننده در جشنواره به واسطه شیوع کرونا، شاهد بودیم، این دوره از جشنواره از سطح کیفی بالایی برخوردار بود و همگان اذعان داشتند که در دوره سی و پنجم نسبت به ادوار گذشته، شاهد آثار دقیق‌تر و عمیق‌تر در حوزه‌های پژوهشی، هنری، ادبی و بخش‌های آوایی بودیم.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت افزود: پرواضح است که کیفیت‌ها به مثابه کمیت‌ها، می‌تواند حرکت رو به رشدی را نیل کند. به همین دلیل انتظارمان این است که به ازای بیش از سی رشته‌ای که در جشنواره ملی قرآن وعترت تعریف شده در ادوار آینده، سطح کیفی آثار بالاتر برود.

علی نژاد گفت: ما جشنواره‌ها را به مثابه مظهر قناتی می‌دانیم که کیلومترها مسیر را طی کرده‌اند و اگر بنا است آنچه در مظهر قنات نمایان می‌شود، یک آب زلال و گوارایی باشد، باید در طول مسیر این آب تقویت و از چشمه‌های مختلف تعذیه شود و آن تغذیه، چیزی نیست جز برگزاری دوره‌های آموزشی و از این رو ما امیدواریم در آینده برای شرکت کنندگان در این جشنواره، دوره‌های آموزشی به تناسب رشته‌های مختلف برگزار کنیم تا سطح فنی و کیفی مسابقات بالاتر برود؛ این امر محقق نمی‌شود مگر با استفاده از ظرفیت نخبگان و فعالان کانون‌های دانشجویی و همچنین بهره گیری از ظرفیت مجموعه‌های خارج از دانشگاه‌ها، به هر حال تلاش داریم در مسیر تحقق این اهداف، گام‌های سازنده‌ای برداریم.

این مقام مسؤول افزود: انصافا علیرغم محدودیتهای کرونایی، فضای مجازی، یک ظرفیت خوب و ارزشمندی برای ما در طول برگزاری جشنواره فراهم کرد. بسیاری از برنامه‌ها که شاید برگزاری آن به صورت حضوری می‌توانست مشکلات زیادی به همراه داشته‌باشد، به مدد فضای مجازی، به خوبی توانست به سرانجام برسد و ما این اتفاقات خوب و خوشایند را به فال نیک می‌گیریم. کرونا با همه مشکلات و محدودیت‌هایی که برای مردم به وجود آورد، یک سری تهدیدها را تبدیل به فرصت کرد و خوشحال هستیم که در این جشنواره توانستیم این محدودیت‌ها را تبدیل به فرصت کنیم.

علی نژاد ضمن ارائه آماری از برگزیدگان این دوره از جشنواره، گفت: به فضل خداوند متعال، جشنواره سی و پنجم ۱۳۹ برگزیده داشت که از این تعداد ۳۰ اثر متعلق به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ۳۵ اثر متعلق به وزارت بهداشت بود. ضمن اینکه در این جشنواره،  ۲۳ اثر از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، ۲۰ اثر از دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۰ اثر از دانشگاه پیام نور، ۷ اثر از دانشگاه علوم و معارف قرآنی، ۸ اثر از دانشگاه فنی و حرفه‌ای و ۶ اثر از دانشگاه جامع علمی و کاربردی بود و این پراکندگی برگزیده‌ها، نشان از یک رقابت فشرده و تنگاتنگ داشت که در جشنواره به خوبی شاهد آن بودیم.

وی در پایان افزود: از حدود ۴ میلیون دانشجویی که امروز در کشور مشغول به تحصیل هستند، علیرغم اینکه تنها ۲۴۰ هزار دانشجو متعلق به دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند، ۲۵ درصد از رتبه‌های کسب شده در سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور، متعلق به وزارت بهداشت است و این موفقیت را مرهون تلاش و زحمات  همکارانمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین عزیزان‌مان در کانون‌های دانشجویی قرآنی در دانشگاه‌ها می‌دانیم.انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.