دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳

ماه خبر مفدا؛

معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در قاب"اردیبهشت‌ماه۱۴۰۰"

معاونت فرهنگی دانشجویی

اردیبهشت‌ماه، همیشه به عنوان یکی از زیباترین ماه‌های سال شناخته می‌شود و به بهشت ماه‌های سال معروف است، اگرچه اردیبشت ۱۴۰۰ به دلیل اوج گرفتن پیک چهارم کرونا و کاهش یافتن بارش‌های بارانی، شرایط متفاوتی را نسبت‌به سال‌های قبل از شیوع کرونا سپری کرد، اما در چنین شرایطی انجام سفرهای معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت به عنوان ناظر عالی وزیر بهداشت به استان‌های شمالی، جهت نظارت بر چگونگی پوشش واکسیناسیون در فاز اول، آن‌هم در ابتدای این ماه، اجازه نداد تا برنامه‌های مهم و هدف گذاری شده این معاونت در چهاردهمین ماه از شیوع کرونا با رخوت و سستی همراه شود.

به گزارش مفدا، در گزارش زیر تلاش شده است بخش کوچکی از این حضور پررنگ یک ماه گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه‌های فرهنگی، علمی‌و آموزشی، دانشگاهی، ورزشی، قرآنی و صنفی و رفاهی به تصویر کشیده شده و اهم اخبار مرتبط با این معاونت در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ مرور شود.

چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

بازدید سخنگوی وزارت بهداشت از روند واکسیناسیون کرونا در شهرستان بابل

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت و ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان‌های شمالی از دانشگاه علوم پزشکی بابل به منظور نظارت بر انجام هر چه سریعتر واکسیناسیون کرونا بازدید کرد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/21/4/634790.jpg

پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

نشست بررسی اولویت‌های تحقق اهداف سند «راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت» برگزار شد

نشست بررسی اولویت‌های علمی و اجرایی تحقق اهداف سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت، روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین ماه در سالن اجتماعات شهید احدی با حضور دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/20/4/634709.jpg

پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

صدو پنجاه‌ و ششمین شماره خبرنامه مفدا منتشر شد

صدو پنجاه‌ و ششمین شماره هفته‌نامه خبری مفدا منتشر شد. در این شماره مهم‌ترین اخبار فعالیت‌ها و رویدادهای مهم فرهنگی، صنفی، دانشجویی، آموزشی و علمی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه زمانی ۱۹ تا ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ منتشر شده است.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/22/4/635293.jpg

پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

سخنگوی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مازندارن بازدید کرد

دکتر سیما سادات لاری ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی جهت نظارت بر واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان از دانشگاه علوم پزشکی مازندران بازدید کرد. در این بازدید ثبات تعداد بیماران بستری کرونایی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران از نکات مهم در کنترل بیماری کرونا در پیک چهارم بود که مورد تاکید معاون وزیر بهداشت قرار گرفت.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت با صدور پیامی درگذشت پدر دکتر عبداللهیان را تسلیت گفت

در پی درگذشت پدر دکتر نامدار عبداللهیان رییس مرکز حراست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت این ضایعه را به ایشان تسلیت گفت.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/18/4/633739.jpg

جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

ناظر عالی وزیر بهداشت در استان‌های شمالی از دانشگاه علوم پزشکی گلستان بازدید کرد

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت و ناظر عالی وزیر بهداشت در استان‌های شمالی به دانشگاه علوم پزشکی گلستان سفر کرد. این حضور به دنبال سفر دو روزه معاون وزیر بهداشت به سه دانشگاه علوم پزشکی بابل، مازندران و گلستان صورت گرفت تا از نزدیک روند واکسیناسیون گروه‌های هدف در فاز اول مورد نظارت و بررسی قرار گیرد. لاری موفقیت حاصله در درمان بیماران کرونایی در بخش‌های سرپایی را از نکات قابل توجه در به ثبات رسیدن تعداد بیماران بستری کرونایی در استان‌های شمالی کشور دانست.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

دستور وزیر بهداشت برای استفاده از تمام دانشجویان مقاطع اینترنی و دستیاری جهت مقابله با کرونا

با دستور وزیر بهداشت،همه دانشجویان در همه مقاطع اینترنی و دستیاری رشته های مختلف برای مقابله با کرونا ویروس بسیج شدند.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/20/4/634442.jpg

جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

برگزیدگان تندیس ملی فرشتگان سلامت دانشگاه علوم پزشکی مازندران تقدیر شدند

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از اجرای واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان در دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان‌های شمالی، در مراسم تقدیر از برگزیدگان تندیس ملی فرشتگان سلامت دانشگاه علوم پزشکی مازندران شرکت کرد.

  مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/22/4/635403.jpg

شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

آغاز مرحله پنجم ثبت نام وام ویژه دستیاری

معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان از آغاز مرحله پنجم ثبت نام وام دستیاری برای دانشجویان ورودی سال ۹۹ و دانشجویان ورودی سال‌های قبل از آن که موفق به ثبت نام نشده‌اند، خبر داد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/24/4/635975.jpg

سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

ناظر عالی وزیر بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی بجنورد و دانشکده علوم پزشکی اسفراین بازدید کرد

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت و ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید حایج قاسم سلیمانی، به دنبال بازدید از دانشگاه‌های تحت نظارت خود، از دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی(بجنورد) و دانشکده علوم پزشکی اسفراین بازدید کرد. افزایش تعداد بیماران بستری و فوتی در بجنورد، واکسیناسیون تمامی دانشجویان در این دانشگاه تا تاریخ سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ماه و تعطیلی و عدم حضور دانشجویان بالینی دانشکده اسفراین از موضوعات مهم طرح شده در سفر یک روزه معاون وزیر بهداشت به این دو مرکز علمی بود.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/27/4/637362.jpg

چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

خوابگاه دانشجویی دخترانه ۱۵ خرداد دانشکده علوم پزشکی نیشابور توسط معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افتتاح شد

مراسم افتتاح خوابگاه دانشجویی دخترانه ۱۵ خرداد دانشکده علوم پزشکی نیشابور با حضور مسؤولانی از وزارت بهداشت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و کشوری برگزار شد. در این مراسم دکتر سیما سادات لاری ضمن ابراز خرسندی از افتتاح یکی از استانداردترین خوابگاه‌های دانشجویی دختران یادآور شد که وزارت بهداشت علی‌رغم درگیری با بیماری کرونا، بیشترین خدمات را در حوزه رفاهی، دانشجویی و فرهنگی در این دو سال ارایه داده است.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/28/4/637946.jpg

چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

مسؤولیت‌پذیری و فعالیت‌های خیرخواهانه «بانک قرض‌الحسنه مهر ایران » قابل تقدیر است

معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت در مراسم "رونمایی از مشارکت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در طرح شهید سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت" گفت: باید کار خیر را بازگو کرد تا رواج پیدا کند. خوشبختانه امروز و در ایام موج چهارم کرونا مسوولیت‌پذیری و رسالت اجتماعی بانک مهر ایران قابل تحسین است چرا که این بانک توانسته فعالیت‌های خداپسندانه‌ای را در حوزه سلامت رقم بزند، کاری که امیدوارم راهگشای سایر بانک‌ها و نهادها برای مشارکت در عرصه بهداشت و تجهیزات درمانی قرار گیرد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/28/4/638242.jpg

چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

بی‌عدالتی در حوزه واکسن کرونا در تمام دنیا وجود دارد/ نیت خیرخوانه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ارزشمند است

معاون بهداشتی وزارت بهداشت در مراسم "رونمایی مشارکت قرض‌الحسنه بانک مهر ایران در طرح شهید سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت" گفت: در تمام دنیا بی‌عدالتی در حوزه واکسن مقابله با کرونا به طور جدی وجود دارد. در شرایط حاضر بهترین راه مقابله با کرونا آن است که خود را در معرض این ویروس قرار ندهیم تا شرایط عمومی واکسیناسیون فراهم شود.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/28/4/638237.jpg

پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

ابلاغ وام‌های ضروری و ودیعه مسکن نیمسال دوم دانشجویان علوم پزشکی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: وام ضروری و وام ودیعه مسکن نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ به زودی به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ می شود.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/02/28/4/612872.jpg

یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت از خبرگزاری فارس

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت از خبرگزاری فارس بازدید کرد.

  مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/02/4/640008.jpg

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

راه اندازی «سامانه شفافیت» واکسن کرونا/ آخرین اخبار از استخدام نیروهای وزارت بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین اخبار از وضعیت استخدام نیروهای شرکتی وزارت بهداشت توضیحاتی درباره زمان آغاز واکسیناسیون عمومی در کشور ارائه داد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

صدوپنجاه‌وهفتمین شماره خبرنامه مفدا منتشر شد

صدوپنجاه‌وهفتمین شماره هفته‌نامه خبری مفدا منتشر شد. در این شماره مهم‌ترین اخبار فعالیت‌ها و رویدادهای مهم فرهنگی، صنفی، دانشجویی، آموزشی و علمی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه زمانی اول تا ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ منتشر شده است.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/05/4/641208.jpg

یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

لاری: روحیه خیرخواهانه مانند خون در رگ جامعه جریان دارد/ فعالیت‌های عام‌المنفعه باید نظام‌‍مند شود

معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: روحیه خیرخواهانه مانند خون در رگ جامعه جریان دارد و نباید بگذاریم این خون حیات‌بخش در زندگی اجتماعی خشک شود. درحال حاضر دانشجویان با هر گرایش فکری به کارهای خیرخواهانه تمایل دارند و این دغدغه‌مندی در بین اساتید نیز وجود دارد که باید نظام‌مند شود.

  مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

پیمان بسته‌ایم که تا توان داریم تلاش کنیم تا مشکلات دستیاران برطرف شود/از افزایش حق‌الزحمه تا مشخص کردن سقف کشیک‌ها و بازسازی پاویون‌های دستیاران

معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت در بازدید از خبرگزاری ایسنا در خصوص مشکلات رخ داده در حوزه دستیاران و فوت تعدادی از این عزیزان طی ماه‌های گذشته، گفت: این اتفاق برای ما بسیار تلخ و ناگوار بوده است و همچنان تلخی آن را در کام خود حس می‌کنیم؛ اگر چه بخشی زیادی از تلاش‌های این معاونت در دو سال اخیر در مسیر رفع مشکلات دستیاران بوده است، اما پیمان بسته‌ایم که تا آن‌جا که زمان، توان و شرایط اجازه می‌دهد در مسیر رفع مشکلات همه دانشجویان خصوصاً دانشجویان دستیاری تلاش کنیم.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/10/4/643472.jpg

دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

بررسی مشکلات «آموزشی، رفاهی و معیشتی» دستیاران پزشکی توسط مدیران ارشد وزارت بهداشت

نشست هم‌اندیشی بررسی علل فوت سه نفر از دستیاران پزشکی و بررسی وضعیت «آموزشی، رفاهی و معیشتی» دستیاران پزشکی با حضور معاونان « آموزشی» ، «فرهنگی و دانشجویی» و « درمان » وزارت بهداشت برگزار شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/10/4/643188.jpg

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

ثبت‌نام بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری و Ph.D آغاز شد

صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به دنبال تمهیدات انجام شده در خصوص بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری و Ph.D از آغاز ثبت نام این بیمه برای دانشجویان فوق خبر داد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/01/20/4/589303.jpg

یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

امتحانات دستیاران را تسهیل می‌کنیم

معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص درخواست‌هایی مبنی بر عدم برگزاری آزمون‌های دستیاران به دلیل فشار کاری این قشر، گفت: با توجه به اینکه دستیاران عزیز به دلیل شیوع ویروس کرونا در فشار کاری و استرس قرار دارند؛ تلاش می‌کنیم امکانات و تسهیلاتی را فراهم کنیم که امتحانات نسبت به سال گذشته سهل‌تر شود.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/16/4/646356.jpg

یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

آغاز داوری رشته طناب زنی المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان وزارت بهداشت

داوری ۲۵۴ فیلم ورزشی نخستین المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی در رشته طناب زنی، به صورت آفلاین آغاز شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/16/4/646394.jpg

دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

معاون فرهنگی و دانشجویی از بخش هنرهای تجسمی «جشنواره بین‌المللی سیمرغ» بازدید کرد

دکتر سیما سادات لاری؛ معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت ضمن حضور در دبیرخانه «جشنواره بین‌المللی سیمرغ» از آثار بخش هنرهای تجسمی این جشنواره بازدید کرد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

نشست مشترک معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد

نشست مشترک معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور مدیران ارشد معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و صندوق رفاه دانشجویان این وزارتخانه برگزار شد. بحث در خصوص مسائل رفاهی دانشجویان علوم پزشکی، بررسی نظام رتبه‌بندی رعد، واکسیناسیون دانشجویان خط مقدم مبارزه با کرونا و وضعیت مالی دانشگاه‌ها از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/17/4/647290.jpg

سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

از مدال‌های نخستین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی رونمایی شد

در حاشیه آیین اختتامیه نخستین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که امروز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت در تالار امام خمینی(ره) دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، با حضور دکتر لاری رئیس المپیاد و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، از مدال‌های این رویداد ورزشی رونمایی شد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/18/4/647950.jpg

سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

لاری: نشاط روحی و جسمی موجب افزایش تاب‌آوری خانواده سلامت می‌شود

دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت در آیین اختتامیه «نخستین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور» با اشاره به اهمیت ورزش در جهت رشد سلامت جسم و روان جوانان دانشجو، عنوان کرد: ما نیازمند خانواده‌ای از کادر درمان هستیم که سلامت روح و جسم‌شان تضمین شده باشد. ورزش نشاط روحی و جسمی را به همراه خواهد داشت و موجب افزایش تاب‌آوری خانواده سلامت می‌شود.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/18/4/647872.jpg

سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قهرمان المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر شد+ اعلام نفرات برگزیده

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با کسب بیشترین امتیاز قهرمان نخستین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور شد. همچنین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و یزد به ترتیب بر اساس جدول امتیازبندی، به عنوان دانشگاه‌های دوم و سوم این دوره از المپیاد شناخته شدند.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/18/4/647986.jpg

چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

اختصاص ۶۱۵ میلیارد تومان وام تسهیلات دانشجویی در سال ۱۴۰۰ /افزوده شدن ۲۵ هزار تخت به ظرفیت خوابگاهی کشور

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: در سال ۱۳۹۸ حدود ۱۱۴ میلیارد تومان وام و تسهیلات به دانشجویان توزیع شده است، که این عدد در سال ۹۹ به ۲۵۲ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۰ به ۶۱۵ میلیارد تومان افزایش یافته است. این آغازی است برای فعالیت‌هایی که ما با تفاهم‌های بانکی و استفاده از اهرم کردن سرمایه نزد بانک‌های مختلف، قابلیت افزایش منابع وامی را پیدا کرده‌ایم.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/17/4/647288.jpg

چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

از نگرانی برای آینده مبهم شغلی تا دغدغه معیشت و سلامت‌روان دستیاران

نشست بررسی مشکلات دستیاران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با حضور نمایندگان دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی و مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار شد. در این نشست اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور درباره دغدغه‌های این قشر از دانشجویان صحبت کردند. "فشار کاری سنگین دستیاران خصوصاً در ایام شیوع ویروس کرونا"، "نبود پاویون‌های مناسب برای دستیاران خصوصاً دستیاران سال اولی"، "مشکلات معیشتی و رفاهی دانشجویان دستیاری"، "امنیت شغلی و آینده مبهم شغلی" و "اهمیت سلامت‌روان دستیاران" از جمله مشکلات مطرح شده بود.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/19/4/649114.jpg

پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

لاری: ندای مظلومیت دستیاران را شنیدیم/ بودجه وام دستیاری از ۳ میلیارد به ۲۰۰ میلیارد افزایش پیدا کرده است

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در جمع اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی گفت: کرونا و خطرهایی که سلامت رزیدنت‌ها را تهدید می‌کرد، موجب شد وزیر بهداشت موضوع عدم بیمه بودن دستیاران را مورد توجه و تأکید ویژه قرار دهد. ندای مظلومیت دستیاران را شنیدیم و با جان و دل کار را در کنار هم پیش بردیم. وی همچنین از افزایش بودجه وام دستیاری خبر داد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/19/4/648724.jpg

پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

حق‌دوست: تلاش می‌کنیم رزیدنتی را به عنوان شغل در نظر بگیریم

دکتر علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت در جمع شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی وزارت بهداشت با بیان این‌که در تلاشیم رزیدنتی را به عنوان شغل در نظر بگیریم، گفت: با این اتفاق می‌توان حقوق و مزایای رزیدنت را مانند یک پزشک عمومی که دوره طرح را می‌گذراند در نظر بگیریم که کار بزرگی است و تنها برای امسال حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بار مالی خواهد داشت.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/19/4/648747.jpg

جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰؛

صد و پنجاه‌و هشتمین شماره خبرنامه مفدا منتشر شد

صدو پنجاه‌ و هشتمین شماره هفته‌نامه خبری مفدا منتشر شد. در این شماره مهم‌ترین اخبار فعالیت‌ها و رویدادهای مهم فرهنگی، صنفی، دانشجویی، آموزشی و علمی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ منتشر شده است.

  مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/05/21/4/649360.jpg

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.