یکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴

کانون ادبیات ارغوان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزارکرد:

شاهنامه خوانی مجازی به مناسبت هفته شعر و ادب

شاهنامه خوانی

شاهنامه خوانی مجازی با موضوع رزم سهراب و گردآفرید" تقابل عشق وخون "  با حضور دکتر حمیدرضا صادقی ( دانشجوی دکترای ادبیات دانشگاه  فردوسی مشهد) و با اجرای فاطمه عباس زاده (خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی) در روز پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در ساعت ۱۹ در بستر مجازی و در صفحه اینستاگرام کانون ادبیات ارغوان  با شرکت ۲۸ نفر برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، برنامه مجازی شاهنامه خوانی به همت کانون ادبیات ارغوان و به مناسبت هفته شعر و ادب در بستر اینستا گرام برگزار شد.

الهه صالحی دبیر کانون ادبیات ارغوان دانشگاه با اعلام این خبر بیان کرد: شاهنامه خوانی مجازی با موضوع رزم سهراب و گردآفرید" تقابل عشق وخون "  با حضور دکتر حمیدرضا صادقی ( دانشجوی دکترای ادبیات دانشگاه  فردوسی مشهد) و با اجرای فاطمه عباس زاده (خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی) در روز پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در ساعت ۱۹ در بستر مجازی و در صفحه اینستاگرام کانون ادبیات ارغوان  با شرکت ۲۸ نفر برگزار شد.

الهه صالحی افزود: این جلسه با محوریت کنکاشی در غم نامه رستم و سهراب (بررسی شخصیت های داستان) برگزار شد،که دکتر حمیدرضا صادقی نگاهی به داستان رستم و سهراب و عملکرد قهرمانان آن از جمله زایش سهراب، لشکر کشی سهراب به ایران و اسیر کردن هجیر و همچنین نبرد با رستم پرداخت.

دبیر کانون ادبیات ارغوان تصریح کرد: حکیم ابوالقاسم فردوسی به حق یکی از بزرگترین سخن‌سرایان ایرانی لقب گرفته است و پاسداشت زبان پارسی ، آشنایی با لغات کهن پارسی و همچنین اسطوره ها و قهرمانان در عصری  که واژه های بیگانه جایگزین لغات  پارسی شدند یکی از نیازهای اساسی فرهنگ ما ایرانی ها بشمار می رود.

خبرنگار: لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.