پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴

لاری: ندای مظلومیت دستیاران را شنیدیم/ افزایش بودجه وام دستیاری از ۳ میلیارد به ۲۰۰ میلیارد تومان

جلسه اعضای شورای صنفی دستیاری و دانشجویان PHD

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در جمع اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی گفت: «کرونا و خطرهایی که سلامت رزیدنت‌ها را تهدید می‌کرد، موجب شد وزیر بهداشت به موضوع بیمه نبودن دستیاران توجه و تأکید ویژه داشته باشد. ندای مظلومیت دستیاران را شنیدیم و با جان و دل کار را در کنار هم پیش بردیم. وی همچنین از افزایش بودجه وام دستیاری خبر داد.»

به گزارش مفدابهشتی به نقل از مفداستاد-  نشست هم‌اندیشی "شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه با حضور مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار شد.

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت در این نشست بیان داشت: «از زمانی که در این مسؤولیت قرار گرفته‌ام به دنبال راه‌کارهایی بوده‌ام که مشکلات دستیاران به صورت عملیاتی مرتفع شود. در این مسیر تلاش کردیم تا این مشکلات را با ایجاد حساسیت در دیگر مسؤولان ذی‌ربط نیز ایجاد کنیم. اگر برخی سماجت‌ها و ایستادگی‌ها در راهی که در پیش گرفتیم نبود، نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شد.»

برای رسیدن به موفقیت باید از نزدیک‌ترین راه‌ها کار را دنبال می‌کردیم

لاری با بیان این‌که برای رفع مشکلات دستیاران باید قدم به قدم جلو می‌رفت، یادآوری کرد: «هم اکنون حق‌الزحمه رزیدنت‌ها افزایش یافته و بیمه سلامت، بیمه تأمین اجتماعی، وام دستیاری و... نیز ایجاد شده است. در این مسیر برای رسیدن به موفقیت باید از نزدیک‌ترین راه‌کارها استفاده کنیم.»

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: «کرونا و خطرهایی که سلامت رزیدنت‌ها را تهدید می‌کرد، موجب شد وزیر بهداشت به موضوع بیمه نبودن دستیاران توجه و تأکید ویژه داشته باشد و خواسته ما که قبل از کرونا نیز مطرح شده بود، توجه کرد.»

لاری تصریح کرد: «در ادامه بنا شدن برای برقراری بیمه سلامت، نیمی از هزینه بیمه سلامت را وزارت بهداشت متقبل شود و نیمی دیگر را دانشجویان پرداخت کنند. شاید در ظاهر این مبالغ، اعداد ناچیزی به نظر بیاید، اما زمانی که اعداد در کل تعداد دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی ضرب می‌شود، عدد بزرگی می‌شود. در این مسیر صندوق رفاه دانشجویان همراه ما بود و ندای مظلومیت دستیاران را شنیدیم و با جان و دل کار را در کنار هم پیش بردیم و به لطف خدا بیمه سلامت برقرار شد.»

بودجه وام دستیاری از ۳ میلیارد به ۲۰۰ میلیارد افزایش پیدا کرده است

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در ادامه در خصوص وام دستیاری، بیان داشت: «در حوزه وام دستیاری نیز تلاش بسیاری شد و رقم بسیار خوبی در این باره تزریق شد؛ بودجه اولیه این وام ۳ میلیارد تومان بود که این مبلغ به ۶۰ میلیارد تومان و در نهایت به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. مسیر رسیدن به نتیجه در زمینه بیمه تأمین اجتماعی، وام دستیاری، بیمه سلامت و بسته بیمه تکمیلی نیز به همین شکل با همین اندازه فشار، سماجت و اصرار پیش رفت.»

معاون وزیر بهداشت در پایان ابراز داشت: «ایجاد بیمه سلامت، بیمه تأمین اجتماعی، بسته بیمه تکمیلی و وام دستیاری مانند معجزاتی بود که در عین ناباوری به لطف خداوند به بار نشست و اکنون در ادامه مسیر نیز تا آن جا که در توان ما باشد برای رفع مشکلات دستیاران عزیزمان تلاش خواهیم کرد.»

انتهای خبر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.