چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶

به مناسبت هفته ملی « روابط عمومی » (از ۲۷ اردیبهشت ماه)؛

وجود روابط عمومی قوی در هر سازمان، الزامی است

دانشگاه علوم توانبخشی

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی روز دوشنبه همزمان با آغاز هفته "روابط عمومی" (۲۷ اردیبهشت ماه)، طی نشستی با مسئولان و کارشناسان روابط عمومی در دانشگاه و مراکز درمانی تابعه، با اشاره به اهمیت جایگاه روابط عمومی در معرفی یک سازمان، یکی از الزامات هر سازمان را وجود روابط عمومی قوی دانست.

به گزارش مفدا علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ دکتر حمیدرضا خانکه با گرامی داشت سالروز " ارتباطات و روابط عمومی " و عرض تبریک فرارسیدن این مناسبت به همکاران در روابط عمومی دانشگاه و مراکز درمانی، اداره روابط عمومی را چشم و گوش هر موسسه و عامل ارتباطات بهتر و بیشتر بین مخاطبان با آن سازمان و بالعکس معرفی کرد.

   رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با اشاره به ظرفیت های این دانشگاه، بیمارستان ها و کلینیک های تحت پوشش، معرفی این ظرفیت ها و رسالت های دانشگاه و توانمندی های خاص مراکز به جامعه را از وظایف روابط عمومی ذکر کرد.

   دکتر خانکه با مقایسه امکانات و تعداد یک هزار و ۳۰۰ تخت بستری بیمارستان روانپزشکی رازی با دیگر مراکز درمانی روانپزشکی در کشور که نهایتا یک دهم تعداد تخت رازی را دارا می باشند، و شرایط بیماران مرکز رازی بلحاظ وجود انواع اختلالات اعصاب و روان در سنین مختلف و شرایط متفاوت، و ظرفیت های علمی و تخصصی موجود در این بیمارستان، و همچنین، امکانات بیمارستان توانبخشی رفیده به عنوان یک بیمارستان فوق تخصصی و بی نظیر با خدمات استاندارد بین المللی در کشور، گفت: باید این امکانات و ظرفیت ها به جامعه معرفی شوند و هویت خودمان را بخوبی برای مردم گزارش کنیم.

   وی خطاب به مسئولان و کارشناسان روابط عمومی در دانشگاه و مراکز تابعه افزود: باید تک تک ما، بلندگوی دانشگاه باشیم و اولویت کار روابط عمومی در دانشگاه و مراکز، معرفی شرایط خاص بیماران در مرکز روانپزشکی رازی و تلاش کادر درمانی این مرکز، خدمات ویژه بیمارستان توانبخشی رفیده و دو کلینیک پزشکی و توانبخشی وابسته به دانشگاه باشد.

تبدیل مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی به مجتمع بیمارستانی، از جمله برنامه های دانشگاه است

   رئیس دانشگاه همچنین از برنامه های دانشگاه گفت که تبدیل مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی به مجتمع بیمارستانی، از جمله این برنامه هاست تا علاوه بر ارائه خدمات کامل روانپزشکی، خدمات عمومی پزشکی و دیگر تخصص های پزشکی برای رفع نیازهای درمانی بیماران منطقه نیز ارائه شود.

   وی افزود: ظرفیت های علمی و تخصصی مرکز آموزشی و درمانی روانپزشکی رازی، حتی این امکان را برای برگزاری دوره های فوق تخصصی و فلوشیپ های مختلف حوزه سلامت روان برای متخصصان داخل و خارج از کشور فراهم کرده است.

  دکتر خانکه، تامین تجهیزات آزمایشگاهی، سی تی اسکن و اکسیژن ساز برای بیمارستان روانپزشکی رازی و همچنین، تجهیزات PCR برای بیمارستان توانبخشی رفیده را از برنامه های در دست اجرا ذکر کرد که با تلاش و پیگیری بسیار توسط همکاران در معاونت درمان و توسعه دانشگاه در حال اجراست.

   وی با اشاره به نتایج برنامه های افکارسنجی روابط عمومی که بصورت پویش و یا نظرسنجی اجرا شده، گفت: تامین امکانات رفاهی در برنامه های دانشگاه است، لزوم ایجاد مهدکودک برای نگهداری فرزندان همکاران، راه اندازی سرویس ایاب و ذهاب و یا امکانات زیارتی و سیاحتی برای همکاران با بهترین شرایط ممکن، از برنامه های مورد تاکید اینجانب است که در دستور کار معاونت توسعه قرار دارد.

   وی، با اشاره به بدهی دانشگاه در پائیز سال گذشته و ابتدای مسئولیت ایشان بعنوان رئیس دانشگاه، افزود: برغم مشکلات مالی در ابتدای مسئولیتم، از تمام توان و ارتباطات برای تامین منابع مالی استفاده شد و با انعقاد قرارداد با بیمه سلامت جهت پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی در بیمارستان رفیده، پرداخت پاداش کرونا به کادر درمان مراکز تحت پوشش، پرداخت بموقع کارانه و مطالبات پرسنلی، سعی شد تا بار مشکلات مالی دانشگاه و همکاران کاهش یابد.

  دکتر خانکه، پرداخت کامل مطالبات پرسنلی و پوشش کامل برنامه واکسیناسیون در مراکز و ستاد دانشگاه، را از جمله برنامه های اجرا شده دانشگاه ذکر کرد که پیشروتر از بسیاری دانشگاه های کشور بوده است.

  وی با اشاره به تغییر نام دانشگاه در اواخر سال گذشته، گفت: هم اکنون دانشگاه در حوزه سلامت اجتماعی، مرجعیت دارد و با واگذاری رصدخانه اجتماعی کووید ۱۹ به دانشگاه ما، اولین ماموریت ملی به دانشگاه سپرده شد که اقدامات خوبی نیز در این زمینه انجام شده است.

   وی، مدیریت شایعات را با " شفافیت در امور"، امکانپذیر دانست و گفت: به معاونان و مدیران زیرمجموعه تاکید کردم که چگونگی پرداخت های مربوط به کارانه، اضافه کار، حق تمام وقتی و ... بصورت شفاف مطرح شود، و هرجا شبه ایجاد شد، موظف به اطلاع رسانی هستند.  تا زمانی که مسئولیت دارم، وام دار کسی نخواهم بود و شفاف عمل خواهم کرد.

   وی افزود: در عین حال، انتظار دارم تا همکاران دلسوزانه با مسایل دانشگاه برخورد کنند و با تعصب و تعلق نسبت به دانشگاه، در رفع مشکلات، همفکری و همکاری داشته باشند.

  با شرکت در انتخابات، به تمامیت ارضی و هویت ملی خودمان احترام بگذاریم

   رئیس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست، جلب مشارکت همکاران در انتخابات آتی را وظیفه روابط عمومی دانست و تاکید کرد که با شرکت در انتخابات، به تمامیت ارضی و هویت ملی خودمان احترام بگذاریم.

   دکتر خانکه افزود: با مراقبت و دوری از تندروی های چپ و راست ، باید مشارکت حداکثری را مدنظر داشته باشیم و از ایران عزیزمان حفاظت کنیم.

   پیش از سخنان رئیس دانشگاه، انسیه عزیزیان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی طی سخنانی ضمن عرض تبریک فرارسیدن هفته روابط عمومی به همکاران شاغل در واحدهای روابط عمومی و تشکر از حمایت و پشتیبانی رئیس دانشگاه از برنامه های روابط عمومی، رویکرد این برنامه ها را از سنتی به سمت دیجیتال و استفاده از ابزار نوین ارتباطی ذکر کرد.

   وی در همین راستا، به فعالیت بخش افکارسنجی روابط عمومی اشاره کرد و گفت: با اجرای پویش " اگر من جای رئیس دانشگاه بودم ... " و تحلیل نتایج آن در همکاری مشترک با کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه، تلاش می کنیم تا نقطه نظرهای همکاران انعکاس بهتر و بیشتری داشته باشد.

  عزیزیان، تهیه و انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه، تاریخ شفاهی بیمارستان روانپزشکی رازی و ایجاد نمایشگاه دائمی از اقدامات مهم دانشگاه را از برنامه های امسال روابط عمومی دانشگاه ذکر کرد.

   وی همچنین، افزود: استفاده بهینه از لابی ساختمان های دانشگاه برای ایجاد نمایشگاه دائمی با موضوع سلامت اجتماعی و توانبخشی، و مکانی برای اجرای فعالیت های فرهنگی، در برنامه های روابط عمومی است.

   در ادامه، مسئولان و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه، دو بیمارستان روانپزشکی رازی و توانبخشی رفیده، و دو کلینیک پزشکی و توانبخشی اسماء و نظام مافی که در این نشست حضور داشتند، به ارائه نقطه نظرهای خود پرداختند.

   در پایان این نشست که در سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، رئیس دانشگاه با گرامی داشت هفته روابط عمومی، با اعطای لوح، از خدمات تک تک مسئولان روابط عمومی و کارشناسان این اداره در دانشگاه و مراکز تابعه، قدردانی کرد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.