چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵

اعلام آمادگی شبکه جهانی یوسرن برای مشارکت در کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی

شبكه جهانی آموزش و پژوهش علمی يوسرن (USERN)

شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی یوسرن (USERN) برای مشارکت در بیست و دومین کنگره پژوهشی سالیانه ملی و هشتمین کنگره بین‌المللی دانشجویان علوم پزشکی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش مفدا - گناباد و به نقل از وبدا، دکتر نیما رضائی رئیس و موسس شبکه جهانی آموزش و پژوهش‌های علمی یوسرن (USERN) با ارسال نامه ای به دکتر باذلی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد و رئیس کنگره، پشتیبانی علمی و معنوی یوسرن را از بیست و دومین کنگره سالیانه و هشتمین کنگره بین‌المللی به میزبانی علوم پزشکی گناباد اعلام کرد.

این استاد ایمونولوژی و معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در نامه خود آورده است:« نظر به اهمیت گسترش روزافزون فعالیت‌های علمی، پژوهشی و آموزشی و ایجاد هماهنگی و تبادل تجربیات فی مابین مراکز تحقیقاتی، سازمان‌ها و دانشگاهها جهت بهره‌برداری هرچه بیشتر از توانمندی‌های علمی و تخصصی، شبکه جهانی آموزش و پژوهش‌های علمی (یوسرن) پشتیبانی علمی و معنوی خود را از بیست و دومین کنگره سالیانه و هشتمین کنگره بین‌المللی به میزبانی علوم پزشکی گناباد اعلام میدارد.»

یوسرن (USERN) شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی است که مخفف Universal Scientific Education and Research Network می باشد. این شبکه در اواخر سال ٢٠١٥ تاسیس و اساسنامه آن نوشته شده است.

یوسرن با هدف گسترش آموزش و پژوهش علمیِ اخلاق محور و بشر دوستانه و در نهایت پیشرفت علم برای اهداف غیرنظامی و مصالح عمومی در ٢٢ رشته علمی در دنیا ایجاد شده است. اجرای پروژه های علمی بین المللی، بین رشته ای و ایجاد بستری برای ارتباط بهتر میان پژوهشگران جوان و دانشمندان مجرب در تمام دنیا از برنامه های پیش روی این شبکه است.

بورد مشاورین علمی این شبکه متشکل از دانشمندان یک درصد برتر تمام ٢١ رشته علمی که توسط ESI معرفی شده اند و برندگان جایزه نوبل، ابل و جایزه یوسرن هستند.

تیم اجرایی یوسرن از دانشجویان و فارغ التحصیلان علاقه مند تشکیل شده است که به انجام امور اجرایی این شبکه می پردازند.

یادآور می‌شود، بیست و دومین کنگره سالیانه ملی و هشتمین کنگره بین المللی دانشجویان علوم پزشکی، روزهای ۹ تا ۱۱ شهریورماه امسال به صورت مجازی و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار می‌شود.