چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵

دومین جلسه کافه کتاب معاونت فرهنگی با بررسی کتاب " انسان در جستجوی معنا" برگزار شد

گزارش تصویری/دومین جلسه کافه کتاب

دومین جلسه کافه کتاب معاونت فرهنگی با بررسی کتاب " انسان در جستجوی معنا" سه شنبه 28 اردیبهشت ماه با حضور فعالین نهادهای دانشجویی به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

به گزارش مفدا زنجان،دومین جلسه کافه کتاب معاونت فرهنگی با بررسی کتاب " انسان در جستجوی معنا" سه شنبه 28 اردیبهشت ماه با حضور فعالین نهادهای دانشجویی و معاون فرهنگی دانشجویی به صورت حضوری و مجازی از طریق صفحه اینستاگرام مفدا زنجان برگزار شد.

در این نشست که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در باشگاه علمی فرهنگی برگزار شد، ابتدا دانشجویان خلاصه‌ای از این کتاب را بیان کرده سپس اعضا به بحث و تبادل نظر در خصوص ایده ها و نکات کتاب پرداختند.

سپس دکتر عمارلو معاون فرهنگی و دانشجویی در خصوص معنای اصیل زندگی به بیان نکاتی در این خصوص پرداخت و جلسه با بحث و بررسی در خصوص معنای اصیل زندگی  از دیدگاههای دینی، متافیزیک و انسانی پایان یافت.

شایان ذکر است، کتاب انسان در جستجوی معنی با عنوان اصلی Man’s search for meaning اثر دکتر ویکتور فرانکل است که در آن از تجربیات خود درباره اسارت و زندگی در اردوگاه کار اجباری در زمان نازی ها صحبت می‌کند. بیش از ۹ میلیون نسخه از این کتاب تأثیرگذار تا زمان مرگ ویکتور فرانکل در سال ۱۹۹۷ در آمریکا فروخته شد، کتاب به ۲۴ زبان زندهٔ دنیا ترجمه شد و ۷۳ بار تجدید چاپ شد.

فرانکل در سال ۱۹۴۲ یعنی در ۳۷ سالگی به دست نازی‌ها اسیر شد و با قطار به سمت شمال شرق به اردوگاه «آشویتس» اردوگاه مرگی که به صورت سازمان یافته ابزار مرگ شش میلیون یهودی از جمله خانواده‌ی فرانکل را تهیه دیده بود فرستاده شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.