چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳

معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد:

بررسی درخواست واکسیناسیون دانشجویان در ستاد مقابله با کرونا

واکسیناسیون دانشجویان رشته های دندانپزشکی و پیراپزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت:موضوع درخواست وزارتین علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد برای واکسیناسیون دانشجویان به عنوان گروه پر اولویت درحال بررسی بوده و به زودی درستاد مقابله با کرونا بحث می شود.

به گزارش مفدا، دکتر علی‌اکبر حق‌دوست درباره نامه وزارت علوم مبنی بر درخواست واکسیناسیون دانشجویان به وزارت بهداشت گفت: معاونت آموزشی وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد درخواست خود را مبنی بر واکسینه شدن دانشجویان ارائه داده‌اند تا در ابتدای سال تحصیلی جدید و مهر ماه ۱۴۰۰ با واکسینه شدن دانشجویان، کلاس‌ها به صورت حضوری و دانشگاه‌ها تقریباً به شکل عادی برگزار شود.

وی ادامه داد: این درخواست‌ها در حال بررسی هستند، قطعاً دانشجویان را به عنوان یک گروه پر اولویت در لیست (تزریق واکسن) خواهیم داشت تا بتوانیم با تولید واکسن داخلی و زیاد شدن ظرفیت واکسیناسیون این گروه را نیز تحت پوشش قرار دهیم، این موضوع در ستاد مقابله با کرونا انشاالله به زودی به بحث گذاشته خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: اگر اولویت را بر اساس سن و بیماری‌های زمینه‌ای قرار دهیم دانشجویان در گروه‌های پر اولویت قرار نمی‌گیرند ولی از آنجا که خود آموزش عالی کشور یک مهم بزرگ است و اگر چرخه آموزش عالی کشور باز هم متوقف بماند، اثرات نامطلوب طولانی مدتی خواهد داشت و از آنجا که درست است که برای جوانان زیاد خطری وجود ندارد، ولی چون این گروه تماس زیادی داشته و فعال هستند و ارتباطات آنها زیاد است، تزریق واکسن دانشجویان هم چرخه آموزش عالی را فعال می‌کند و هم کمک می‌دهد که سیکل انتقال در جامعه کم شود.

وی درباره اینکه آیا تمام دانشجویان تا پایان شهریورماه واکسینه می‌شوند افزود: ما تلاش خود را خواهیم داشت ولی این موضوع بر می‌گردد به تصویب ستاد کرونا و اولویت بندی که دارد، ولی مدیران ارشد از جمله دکتر نمکی و دکتر رئیسی با نگاه مثبت به این موضوع نگاه می‌کنند.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر  ادامه داد: دانشجویان پر خطر، آنهایی در بیمارستان‌ها هستند واکسن تزریق کرده‌اند، بحث ما دانشجویانی است که خیلی با محیط‌های پر خطر بیمارستانی سر و کار ندارند و اگر قرار باشد پوشش داده شوند دانشجویان وزارتین و دانشگاه آزاد باهم پیش خواهند رفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.